Merkit näyttävät sen, mainoksiin painetaan jo suomi venäjän osana!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288753749500.html?pos=ksk-trm-uutk-ospu
-
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288753749500.html?pos=ksk-trm-uutk-ospu
-
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joka maassa on omat kiihkoilijansa!
Juu, näin on.
Suomessa sitten vielä nämä Venäjän tiltut täällä kiihkoilemassa
Nato on amerikkapohjainen. Bush on sanonut, että joka ei ole amerikan puolella, on terroristien puolella. Ovatko siis natoa vastustavat suomalaiset terroristeja?
Bushin lausunto liittyi taisteluun WTC-rakennuksiin matkustajakoneet ohjanneita terroristeja vastaan. Eli Bush totelsi, oletko näiden terroristien puolella vai näitä terroristeja vastaan.
No tuo venäläinenhän tuossa edellä sanoi suunnilleen samaa eli olet vihollinen, jos kannatat Natoa eli et elä ja toimi kuten me sanomme.
Onko siis Suomessa vapaasti Natoa kannattavat Venäjän vihollisia?
Mitä muuta Suomessa ei saisi tehdä, jotta ei olisi Venäjän vihollinen?
Koko lause on tähdätty VAIN vaikuttamaan Suomen yleiseen mielipiteeseen! EIpä niitä sotia ole tähän saakka syntynyt pelkän liittymisen perusteella!
No näin tietysti oli.
Ihmetyttää vain tuo ristiriita, kun olen ymmärtänyt Venäjän olevan huolissaan Suomen liittymisestä Natoon ja samalla Venäjän korkeilta viranomaisilta tulee tuollaisia lausuntoja, jotka takuuvarmasti lisäävät Naton kannatusta.
Mehän emme enää elä 60-70-lukujen Suomessa, jossa tuollaiset lausunnot olisi ehkä herättänyt epävarmuutta ja jopa pelkoakin. Onko nuo lausunnonantajat jämähtäneet noihin aikoihin?
Kuka tuon kartan keksi?