Puolue ei pystynyt vastaamaan odotuksiini.
Olen yksi joka jätti puolueen
Jäi karvas maku
17108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Huomasin täällä jonkun kirjoittaneen, että Itsenäisyyspuolue on oikeasti sitä mitä Perussuomalaiset väittää olevansa: suosittelen siirtymistä vaikka sinne. Perussuomalaiset on valeoppositio, ja Suomen nykyinen (toivon mukaan kohta päättyvä) kokoomusvalta on mahdollinen juuri Perussuomalaisten nousun takia. Perussuomalaiset piti keksiä status quon nimessä. Koittakaa ymmärtää tämä. Protestinne on mennyt hukkaan, teitä on petetty.
Ellette sitten onnistu savustamaan (Soinin suosimia?) halla-aholaisia ulos puolueesta...
Jytkyyn vaikutti ehkä eniten äärioikeiston ryhmittymien päätös vallata persut. Yleispuolueen imago ja sen suojista heitetyt yksinkertaiset teesit upposivat äänestäjiin, koska Suomessa ei ole totuttu suoraan valehteluun ja epäkunnioittaviin heittoihini kampanjoinnissa.
Kun persujen sekasotkua ei kerta kaikkiaan voinut viedä hallitukseen, kupla on puhkeamassa itsekseen. Sitä ovat vauhdittaneet Soinin punaniskainen äärikonservatismi ja törkypuheet, joita ei ole kuultu keneltäkään valtakunnan poliitikolta ennen Soinia. Harkintakyvyn puute ja uhriutumisen tarjoaminen oikeiden vaihtoehtojen sijasta ovat olleet leimallisia persujen politiikalle eikä muutosta ole näköpiirissä.
JAA ETTÄ SIIRRYIT HUUHAA PORUKKAAN ?
Alkaako nyt aloittaja purkamaan tänne katkeruuksiaan kuten
anjalankosken äxxä persheinen ? Viikosta viikkoon, kuukaudes-
ta toiseen ja vuodesta vuoteen.
Samat höpinät joka kerta.
Lukekaa edes puolueen säännöt,TIMO SOINI ON PUOLUE,hän johtaa joukkojaan edestä
Etkä sinä ollut "katkera", ethän ;)
psykoosi iskee vähittellen ?
Tervetuloa persuihin. Järkipäätös jättää vasemmistoliitto!
Kiitos hyvästä kirjoituksesta nimimerkki "Surullisen totta", -täyttä asiaa!
Tässä ketjussa ainakin 4 (neljä) kirjoitusta on samalta kirjoittajalta.
tämä kirjoitus tulee Liksasta ja ei ole tämän sarjan kirjoittajia.
Perussuomaliset on pettymys.
Vihanlietsonnalla saaneet enemmän pahaa aikaan kun suutasoittamalla poliittisia tuloksia.
Mika Lehto kirjoitta eilen Ilta-Sanomissa hyvin, Soini ja perussuomalaisten populismista.
Moni sanoo, että hyvästi jää perussuomalaiset.
edelliseen tulee myös Lieksasta.
Eikai se ole vihan lietsomista jos puoluetta vaaditaan noudattamaan omia sääntöjään.
En ole katkera mutta kuitenkin joskus tuntuu että liikaa menetin (A.Rremes), kuten yöllä kertoilit, joka ketjussa ;)
Miksi Remeksen kirjoitukset on postettu? Niissähän todettiin vain tapahtunut, ei ollut mitään palstan sääntöjen vastaista.
Joskus tuntuu, ettei luotsi ole viikonloppuöisin ihan selvinpäin, kun hän poistelee noita viestejä?
Mistä löytyisi selvä luotsi, jos sellaista nyt lainkaan tarvitaan?