Tyhmyyden huippu

Uskomatonta touhua

Mamut hakkaavat suomalaisia nuoria ja lapsia pesäpallomailoilla ja puukoilla sairaalakuntoon. Kanta-asukkaat joutuvat perustamaan katupartioita suojelemaan nuoria väkivallalta. Itse eivät syyllisty väkivaltaan, puuttuvat asioihin tarvittaessa. Pelkkä läsnäolo rauhoittaa.

Mutta mitä tekee anarkisti? No tietysti hyökkää rautaputkien ja pullojen kanssa suojelijoiden kimppuun, suomalaisen lapsen suojelu järjettömältä väkivallalta kun on heidän mielestään natsismia!!!?

Ei hyvää päivää, ei mitenkään voi olla ihminen niin tyhmä kuin anarkisti. Onko teillä aivoja ollenkaan?

8

117

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koko rähinäporukka jenginuorista alkaen ja patriootit ja anarkistit mukaanlukien pitäisi lähettää johonkin työleirille, saatana. Mutta kansa ja lälläriviranomaiset ilmeisesti haluavat katsella tuota sekoilua kaduillaan.

    • aina se on

      Ihminen on sen verran tyhmä elukka, että kehitys menee aina väistämättä äärimmäisyydestä toiseen. Kohta se kelkka taas kääntyy merkit on selvät.

    • Ääänestä sieki trimo soinia ni shhaan prempi suomi. Sepitää olla perussuomlainnen eik mikään mrianpoimija

      • Häödklg

        Osaisipa nyt ainakin puhua suomea...


      • Bror-Erik
        Häödklg kirjoitti:

        Osaisipa nyt ainakin puhua suomea...

        Eri nastaa jos pesäpallo saa uusia harrastajia maahanmuuttajista.PP on hieno peli.


    • Impivaaralainen

      Mielestäni Vihreä puolue ja Kokoomus voisivat esittää ratkaisut tähän ongelmaan, jonka he ja äänestäjänsä ovat luoneet tällä Suomi kuuluu kaikille ja rahamme ja velkamme kuuluvat myös ------ politiikallaan. Suomi on mm. euroopan suurin kullantuottaja, valtio, eli me otamme siitä provaa tasan nolla pros. Entä Soklin 52 miljardin malmio, se kengättiin Norjan Yaralle ja saatiin 420 miljoonaa euroa ja sen jälkeen lannoitteiden hinnat pomppasi jotain 50% ylös. Kiitän siitä Kepua ja Kokoomusta erityisesti, kun lueskelin aiheesta. Joten tyhmää kehitysmaaporukkaa on tämä Suomi ja sananvapauskin vietiin vihapuheen varjolla heti kun Persut pääsi sotkemaan sulle mulle hyvävelikuvioita.

    • nojust... XD

      @Uskomatonta touhua

      Tee se palvelus, että opiskele ensin, mitä on anarkismi. Sen jälkeen ala pohtimaan KUKA on anarkisti, ja millä perusteella. Ja myöskin kuka EI ole anarkisti. Et todellakaan ole älyn lahjoilla siunattu.

      • Anarkisti

        Anarkistina oleminen on vaikeaa kun porvarit esiintyvät netissä anarkisteina mustamaalatakseen oikeita anarkisteja.

        Siitä on olemassa todisteitakin esim. Kokoomuspoliitikko Ossi Mäntylahden työnantajan Abb Oy IP osoitteista on lähetelty anarkisteja mustamaalaavaa materiaalia iPad ja Lumia puhelimilla. Tuskimpa oikeat anarkistit käyttävät kalliita applen tuoteita tai käyttävät Abb Oy IP osoitteita.

        http://takku.net/forum/viewtopic.php?showtopic=28462


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2135
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      335
      1333
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1275
    4. 157
      1178
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1001
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      948
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      899
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      858
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      832
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      809
    Aihe