Tuhlaajapoika-ooppera su 26.10. klo 18
Ainutlaatuinen Arto Tinellin musikaaliteos ammattiesiintyjien kera. Vapaa pääsy! (ohjelma 15€)
Tuhlaajapoika retro-elokuva to 30.10. klo 18:30
Hannu Grönroos, Markku Vuorinen, Samuli Sirén. Vapaa pääsy!
Siion seurakunta, Nordenskiöldinkatu 3, Helsinki.
Ainutlaatuinen Arto Tinellin musikaaliteos ammattiesiintyjien kera. Vapaa pääsy! (ohjelma 15€)
Tuhlaajapoika retro-elokuva to 30.10. klo 18:30
Hannu Grönroos, Markku Vuorinen, Samuli Sirén. Vapaa pääsy!
Siion seurakunta, Nordenskiöldinkatu 3, Helsinki.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tervemenoa myös tuhlaajaisä ja tuhlaajaäiti, tuhlaajapastori ja tuhlaajakanttori, muista ammattiryhmistä puhumattakaan. Ei tuhlata aikaa!
Tikkurilan seurakunta ja Vantaan seurakuntien perheasiainneuvottelukeskus tekevät ensi viikolla rohkean aluevaltauksen. Seurakunta on mukana perjantaina 31. lokakuuta Helsingin Kaapelitehtaalla järjestettävillä Sexhibition-messuilla.
Messuilla on ennen kaikkea tarkoitus keskustella ihmisten kanssa niistä asioista, mistä he haluavat jutella. Toki tarjolla on erilaisia seurakuntien toimintaa käsitteleviä esitteitä, mutta messutoiminta painottuu läsnä olemiseen.
http://www.metro.fi/uutiset/a1387807779230
Vinkki mustakaavuille; kirkolla on jo erilaisia messuja eli jumalanpalveluksia, on homomessu, saatananpalvontahevimessu jne. Onko aika jo kypsä sille, että sunnuntaiaamuna klo 11. järjestetään kirkossa... PORNOMESSU? Estotonta parittelua alttarilta urkuparvelle kaikenlaisten kaksi- ja nelijalkaisten kanssa!
Silloin kun ilmoitetaan noin että on vapaa pääsy, ohjelma 15euroo.. ni miten tulee kuitenki sellanen olo että pitäs maksaa toi ohjelma jotta ilkees mennä... vaikka kai sinne vois ihan reilust mennä maksamatta.. Kokeeko kukaan muu tällee??
Ihan tavan systeemi. Sekulaari ja hellunlaaripuolella. Turha siitä jupista. P.erse penkkiin vaan ja kukkaro nyörillä kiinni.
Itsekin kokouksissa mielelläni roposeni laitan kolehtihaaviin vaikka kaikki läheskään eivät sinne mitään laita. Voihan se olla että vieressäistuja maksaa suoraan tililtä kymmenykset sun muut - tai sitten ei.
Reilusti vaan mukaan. Kun tuommoinen tilaisuus järjestetään niin sinne toivotaan tulevan paljon ihmisiä. Ei tarvii sen takia jäädä kotiin että ei ole ohjelmaan varaa. Eiköhän se ohjelmankulku selviä ilman sitä esitettäkin?
Kävin katsomassa tuon tuhlaajapoika-oopperan. Oli mukava nähdä vähän erilainen esitys seurakunnan tiloissa. Yleisöä olisi mahtunut enemmänkin, mutta ehkä se huono sää vaikutti tulijoiden määrään. Harmi kun sattuu työvuoro torstai-illalle niin en pääse tuota elokuvaa katsomaan.
Elokuvaa katsomaan ennättää vielä, tänä iltana....