Täälä on paralamennti!!!!

On koko seurakunta ja kaupunginkin edustajaisto ja kaikki parantaa Ähtäriä, Nyt muuttu jo velat saataviksi.
Täällä saa kirkollisvaalienkin ehdokaiden liven haasttatelut.

On se tasokasta, jos kirkkoväärtit jo aloittaa baariissa puhetilaisuudet ja vainajan muistojuhlat on kapakassa. Huh huh
6137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Onhan Evl.Lut mukana seksimessuillakin mutta sitä en tiedä millä osastolla?

Äänestä
  • Toivola ainakin edustaa Kirkkoamme GAY osastolla, kukahan mahtaa olla Lesbo- osastolla? Irja vai?

    Äänestä

Juu hyvät keskustelut. Kyllä ja sateenkaarikirkkoahan ne ajaa. setalle kirje olikos se piispa vai mikä boss se on joka lähettii, että saavat veronmksajia. Niillä on mettää, maata ja kiinteistöjä.
Ei mitään ainkaan enenvanhasen kasvatuksen mukaista hommaa.
Eikös ex-pappikin ollut vaalikuskina kepulaiselle kansanedustaja ehdokkaalle pitkin kapakoita ja maakuntaa jos kiertää ei siinä liperit ole oikias käytös.
Ähtäris on aina ollut sekaasinsa puurot ja vellit.

Äänestä

En ihmettele,jos kaikkoaa loputkin kirkosta.

Äänestä
  • Transu veti komeesti messun oikee saarnastuolista.Se oli se sateenkaarikirkko Hesas.Tällälailla juuri saamme lisää veronmaksajia.Niitä me tarvitaan ja palkalla saarnataan.VAIN RAHA RATKAISEE, KUTEN KUNNASSAKIN

    Äänestä

  • Oliskin niitä viisaita, niin alkais saarannakin maistua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pakana ei KD:kään kirjoitti:

On koko seurakunta ja kaupunginkin edustajaisto ja kaikki parantaa Ähtäriä, Nyt muuttu jo velat saataviksi.
Täällä saa kirkollisvaalienkin ehdokaiden liven haasttatelut.

On se tasokasta, jos kirkkoväärtit jo aloittaa baariissa puhetilaisuudet ja vainajan muistojuhlat on kapakassa. Huh huh

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu