Vahvoja kavereita tuntuu olevan

m-pieni

En oo vuosiin nyt tällä palstalla pyörinyt mutta kun on tota salitaustaa niin tuntuu että kyllä täällä tuntuu olevan vahvaa sakkia,kun ei noilla saleillakaan koskaan näe tommosten tulosten rikkojia vissiin sali missä kuljen on ns kukkakeppien oma sali :)

3

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7+20

      Tää on kyllä siitä jännä palsta, että suurin osa tänne kirjoittelevista taitaa vetää ihan puuta heinää, mutta silloin tällöin huomaa, että on tänne jotain ihan oikeitakin voimailijoita eksynyt. Sinänsä viihdyttävää settiä poimia täältä tekstejä, joissa ollaan tosissaan ja mitkä on kieli poskella vedettyjä. :D

    • Minä luumuilen täällä toistuvasti. Olen joskus ajatellut, että onko huumorintajuni jotenkin vinoutunut koska löydän täältä ajoittain hupia ja myös ärsykkeitä.

      Olen yrittänyt vaaksoa minulle sopivaa lihaskuntoilupalstaa mutta ei ole sattunut kohdalle.
      Tarkoitan 60 ikäisiä ja puntin perustreenejä vetäviä ukkoja.
      Käyttämälläni salilla treenaa yksi 63v romuluinen ukko.
      Mave 205kg, penkki 130kg. Kyykky on maveen nähden heikko koska ukko ei ole sitä juurikaan tehnyt.
      Maven vetää erittäin selkävoittoisesti.

      Ukko on vaan niin hiivatin flegmaattinen ja juuttunut sinne rakennusten betonitöihin, että palautusten aikaiset keskustelut eivät juurikaan sisällöllään loista.
      Mutta käyhän siellä laaja kirjo nuorempia, molempia sukupuolia.

    • 11+6

      "Minä luumuilen täällä toistuvasti. Olen joskus ajatellut, että onko huumorintajuni jotenkin vinoutunut koska löydän täältä ajoittain hupia ja myös ärsykkeitä."

      Samaa teen itsekkin. Eli olen varmaan vähän sekaisin. Olet varmaan jo tutustunut netin tarjontaan, jos vuosia olet palstoja seuraillut. Mutta omaan mieleeni asiapitoisia palstoja ovat Pakkotoisto ja Voimaforum. Voimaforumilla tosin on aika hiljaista, ja pakkiksella homma nyt on aika nuorisokeskeistä, ja keskustelua on kirjaimellisesti perseestä perämoottoriin.

      Täällä taas on viihdettä, mutta aika paljon asiasisältö hukkuu ripuliviesteihin, joita jotkut lahopäät jaksaa tänne vuodesta toiseen naputella.

      Tuossa esim. yksi ikämiehen lajikokeilu puntin parissa:

      http://www.voimaforum.fi/viewtopic.php?t=8140&postdays=0&postorder=asc&start=0

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      265
      4650
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      133
      3019
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2847
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      23
      2230
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1781
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1644
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1511
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1400
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1272
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1159
    Aihe