Huomio!

Kapteeni Nemo

Te jotka uskotte Raamattuun Jumalan sanana,vetoan teihin! Marraskuun aikana tulee eduskunnan käsittelyyn tämä lakialoite,joka läpi mennessään antaisi samanlaiset oikeudet homo ja lesbopareille,kuin heteroillekken.Pahimpana niistä lasten adoptio-oikeus.
Jokainen lapsi ansaitsee oikean äidin ja isän.Mikäli jompikumpi vanhemmista puuttuu lapselta,niin se ei ole hyvä asia hänen normaalin kehityksen kannalta,koska Jumala on asian näin säätänyt.
Luomiskertomuksessa ei puhuta mitään homo ja lesbopareista,kuten hyvin tiedämme ja missä on Raamatussa se tai ne jakeet,jossa Homous ja Lesbous on Jumalan silmissä hyväksyttävä asia?

Tosin nämä ihmiset,jotka ajavat tätä lakialoitetta,eivät suurimmalta osaltaan anna mitään arvoa Raamatulle Jumalan sanana ja jos antavatkin,niin he vääntelevät sen mielensä mukaiseksi.

Nyt on sitten totinen paikka tulossa Suomen kansan tulevaisuuden kannalta.Kuten olen aiemmin todennut mm.täällä:mikäli lakialoite hyväksytään,niin suomi on syösty tuhon ja kärsimysten tielle.Jossain kulkee se raja Jumalankin kärsivällisyyden suhteen.Hän rakastaa kansaamme ja siksi hän on varoittanut meitä mm.profetioiden kautta jo kymmenien vuosien ajan,että jos kansamme suunta ei käänny synnin tieltä pois,niin hän repäisee maamme itsenäisyyden käsistämme,kuten Israelin kansalta aikanaan,koska he varoituksista huolimatta jatkoivat Jumalan vihoittamista,eivätkä tahtoneet kääntyä pahoilta teiltänsä.

Suomi on tasantarkkaan nyt tässä samassa asemassa.Mikäli jatkamme Raamatun arvojen polkemista "suohon" tämän homolain myötä,niin seuraamukset tulevat olemaan todella vakavat!
Tämä on VAROITUS ja samalla KEHOITUS,jokaiselle uskovalle,joka lukee tämän tekstin. Jätä nyt kaikki epäolennaiset kysymykset taka-alalle ja ala rukoilla kansamme puolesta,eduskunnan puolesta,jotta tätä tuhonlakia ei hyväksytä!

Ota asia esille ystäviesi,kavereittesi kesken.Ota asia esille seurakunnassasi,soluissa,yms.Kristittyjen kokontumisissa.RUKOUS on se ainoa ase millä tässä asiassa tulee voitto.Ilman rukousta tappio on varma. Juuri sinun rukouksesi on nyt TODELLA TÄRKEÄ! SINUA TARVITAAN!

4

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lapsen oikeudesta

      Tuossa olisi hyvää kuunneltavaa, antaen lapsen ihmisoikeuteen painoarvoa.

      Avioliittolaki. Osa 1/2
      Sukupuolineutraali avioliittolaki loukkaa lapsen ihmisoikeuksia.
      Leif Nummelan toimittama keskusteluohjelma, jossa paneudutaan ajankohtaisiin teemoihin juurevasti kristityn näkökulmasta.
      Cafe Raamattu on keskusteluohjelma, jossa paneudutaan ajankohtaisiin teemoihin kristillisestä näkökulmasta. Toimittajana ohjelmassa on Uusi tie -lehden päätoimittaja Leif Nummela. Cafe Raamattu on Taivas TV7/Ristin tuen tuotantoa ja vuosilta 2006-2012 Kansanlähetyksen tuotantoa.
      http://www.tv7.fi/vod/player/?program=38771
      Avioliittolaki. Osa 2/2
      Sukupuolineutraali avioliittolaki ja propaganda.
      Leif Nummelan toimittama keskusteluohjelma, jossa paneudutaan ajankohtaisiin teemoihin juurevasti kristityn näkökulmasta.
      Cafe Raamattu on keskusteluohjelma, jossa paneudutaan ajankohtaisiin teemoihin kristillisestä näkökulmasta. Toimittajana ohjelmassa on Uusi tie -lehden päätoimittaja Leif Nummela.
      http://www.tv7.fi/vod/player/?program=38772

      Asia on niin tärkeä, että siksi pistän osoitteen katsottavaksi.

    • joona x

      Rukoillaan kovasti asian puolesta, saatana väistyköön lasten maailmasta.

    • Jumala on hyvä

      Rukoilen aloitteen puolesta.
      Jumala tietää että samat oikeudet kuuluu kaikille.

      • Uskon että Jumala kuulee sinun rukouksesi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      97
      3998
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3347
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      131
      2668
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      242
      2173
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      93
      1929
    6. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      100
      1883
    7. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      21
      1819
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      115
      1658
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1321
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1242
    Aihe