"paholaisen juonia"

3112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Laajasalo on keksinyt leimakirveen - hän puhuu pimeyden ytimestä - sieltä tulevat pahat trollaajat, jotka mollaavat kirkkoa ihan syyttä.

Pimeyden ytimestä? Saatanasta ilmeisesti, siihen hän kaiketi viittaa. Lähimmäisen rakkautta. Älä lausu väärää todistusta...

Äänestä

Tuo pilke silmäkulmassa taisi kyllä olla ihan vaan hermostunutta narsistin silmän nykimistä kun kukaan ei katsotakaan kirkkoherraa ylöspäin ihailua tuntien.

Äänestä

Hullua että heti syyllistetään ja väitetään pahuutta.
Puhdasta järkeä ja nykypäivää eroaminen on. Suomessa kanssa yrittää pienistäkin tuloista säästä että saa laskunsa ja ruokansa maksettua (siksi itse erosin) ja toisekseen uskoakseen Jeesukseen ja Jumalaan ei tarvitse maksella jäsenmaksua kirkkoon. Saati pakko kuulua johonkin. Uskoa voi muutenkin :)
Ei taivas paikkaa voi ostaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


refisuL kirjoitti:

Täälläko niitä punotaan?

http://yle.fi/uutiset/tv-pappi_teemu_laajasalo_kirkon_kasvot_on_helppo_varastaa/7554093

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu