Seppälöissä - lähes 400 työpaikkaa vaarassa
Kyllä on tyhjiä tiloja keskusta täynnä, ja niitähän ei enää koskaa saada täyteen. Kuka sammuttaa valot ja laskee lipun salosta..
Kyllä on tyhjiä tiloja keskusta täynnä, ja niitähän ei enää koskaa saada täyteen. Kuka sammuttaa valot ja laskee lipun salosta..
Vastaukset 11
Vanhimmat
No mikä sinä olet arvostelemaan, kun tilaat netistä kaiken. Sitä saa mitä tilaa. Kyllä noi loputkin kaupat lähtee vielä.
Niin kyläkauppa huomataan vasta sitten kun sitä ei enään ole. No pakko on tilata netistä kun täältä ei enää saa...
Tämä on todellla surkeaa kun ei kyläkaupoissa käydä valitetaan vain kalliinmista hinnoista ja sitten kun liike on lopetettu, alkaa valitus että miksi sen nyt piti lopettaa. Mistäs nyt saa sen maitopurkin jos syrjäkylällä asuu.
Ja yleensä nämä valittajat ovat juuri niitä jotka eivät niitä palveluja käytä.
Kai sen nyt jokaienen luulisi ymmärtävän että isot marketit myvät osan tuotteistaan huomattavasti halvenmalla, koska pystyvät ostamaan isompia tukkueriä halvalla, kun taas pienet kaupaut eivät pysty kilpailemaan hinnoilla. Niinkun edellinen kirjoittaja totesi
"kyläkauppa huomataan vasta sitten kun sitä ei enään ole."
Kuka oikeesti kävi Seppäläs ostoksilla? Ei varmaan ollu Kauhajokisia kun murunen.
Miksi haetta muualta samat Seppälän retut. ?
Pian sitte ollaan ilman vaatekauppaa , vaikka jää vielä Petriina ja Marimekko
Niin ja TuijaLeena. Seki muuttaa taas monettako kertaa?
....EI ole HELPPOO olla YRITTÄJÄ Kauhajoella.
Nyt puhutaan asiaa. Ostakaa hyvät ihmiset kenkänne ja vaatteenne Kauhajoelta aina, kun mahdollista. Ei se Seinäjoki mikään Amerikka ole, samoja rettuja.
Ostakaa kenkänne ...mistä Kauhajaoella?
Jotakin valitettavasti on paremmin Sjoella ku täälä. En sano miksi ja mikä tavara.
Jos on yrittäjä, pakko tietää palvelusta ja ihmisten palvelusta. Kiitos kuitenkin muutamille kaupoolle täälä. Joskus lomilla täälä pokkeen, vertailu silloon helppoo.
Kohta seinäjokiset pullottaa Kauhajoen omistamaa lähdevettä ja myy ne tänne kovalla voitolla? On kaiketi niin trendikästä ostaa vesi pullossa?Kuluttaja aina oikeassa???
Voin kertoa, eipä ole seinäjoellakaan kummoista ostettavaa...ainakaan vaaretarjontaa yms. silmälläpitäen...henkkaa, lindexii...kap-ahlii...tusinatavaraa ja kun kerran peset, niin kurjalta näyttää!
Pitääs olla sellaanen vaatekauppa joka myy oikeita vaatteita jokka kestää kunnolla aikaa. Oikiaa puuvillaa ja oikiat aineet. Nämä vaatteet pesöö kerran niin ne on heti pilalla. Laatu maksaas mutta sellaasia vaatteeta ku ennen vahnaan
vielä Vaasa, kun sinnekkin veetään vesiputki täältä.
Miksei Vaasalta pyydetä maksua vedestä? Vaasa sijoittakoon Kauhajoelle VAIHTOKAUPPANA ison kasan rahaa.
On se ihme kyllä ihmeellistä kaupantekoa, kun Kauhajoki antaa ilmaiseksi vetensä ympäri maailmaa. Ei ihme, että ollaan köyhiä ja kipeitä.
Missä on bisnesvainu?
Vaasalle vesi ja korkealla hinnalla. Kyllä ne sen maksaa, kun ei niillä vettä kerran ole.