Teuvo juoruaa kaiken niistä jotka ovat sanoneet hänelle vastaan, mutta esimerkiksi tuosta Iisalmen miehestä joka esiintyi nimim "Susi76" ja viime aikoina "minä ite" nimimerkeillä ja lukuisilla muillakin nimimerkeillä, hänestä Teuvo ei kerro mitään vaikka sanoo tietävänsä miehen nimenkin.
Miksi Teuvo ei kerro totuutta kaikista?
33
75
Vastaukset
- Mäitse,
Yhtä likaista peliä kuin USAn presidenttipelissä on täällä Teuvon touhu.
- Eläintenystävä
Minäpä kerron sen sinulle.
"Susi eli harmaasusi on koiraeläimiin kuuluva nisäkäs, joka on biologisesti määriteltynä samaa lajia kuin kesy koira. Susi on peto- ja laumaeläin."
En tosin ole kuullut 76:n suden laumoista. Susipareista puhuttiin ennenvanhaan. - Tervetuloapalstalle
Minun mielestä "Susi76" sanoi asiat kiertelemättä ja kaartelematta.
Onnea vaan hänen saarnamatkoilleen.Joo onnea hän tarvitseekin, sillä miten muuten tuollainen pilipaliukko onnistuisikaan höynäyttämään ihmisiä.
Aloittajalle huomauttaisin että ei Teuvo kerro niistäkään totuutta joista hän juoruaa, ei sinne päinkään ja sehän on hänelle mahdotontakin kun Teuvo on itse perkeleestä, valheen isästä.
- tosio
Olet Devoitti aivan väärässä. Sinussa asuu valheen henki.
Teuvo Suni on Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin Jumalan mies, jolla on sama Pyhä Totuuden Henki, jonka Jeesus lupasi antaa omilleen. - Kellä_on_tuomiovalta
tosio kirjoitti:
Olet Devoitti aivan väärässä. Sinussa asuu valheen henki.
Teuvo Suni on Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin Jumalan mies, jolla on sama Pyhä Totuuden Henki, jonka Jeesus lupasi antaa omilleen.Tiedon levittäminen ja julistaminen on aivan eri asia, kuin tämä tuomiovalta mitä täälä käytetään, usei tämä uskonto vouhotus kääntyykin tähän tuomitsemiseen, mutta tuomitsija siinä samalla kolkuttaa sitä toista porttia.
- Ehkänautitsiitä
Miksi vastaat omaan aloitukseesi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996886Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116630SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614911Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943844Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963771Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en673664Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103492Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03200Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62029Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161609