POLIISI SAA SUOMESSA RÖTÖSTELLÄKIN !

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014103018791250_uu.shtml


Syyttämättäjättämis päätökset ovat lainvoimaisa !
Miten jotkut saavat rötöstellä, mutta jotkut taasen eivät?
Kuuluuko tuokin ilmiö siihen kuuluisaan Suomalaiseen tasa-arvoon ja demokradiaan?

Late Lapista. SSSS Ry!
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

KYLLÄ TULI AIKA TAASEN SAATA NAN PITKÄKSI KUN VALVOIN KOKO YÖN LAPIN LATEN ALOITUKSIA !
NYT ALKAA JÄLLEEN ORGAsmit läiskymään, kun pääsin räksyttämään Laten aloituksiin!

Hai ! olen homo toivo turusta
http://kukkahattutati.wordpress.com/2012/09/22/turkkilainen-raiskasi-ankan/












Olen mustaturpa toivo turusta, alias iisakki inarista. elämäntehtäväkseni olen valinnut Lapin Laten aloitusten kyttäämisen ja feikkaamisen, se jobi viekin minulta 24 tuntia vuorokaudessa, viikosta viikkoon ja vuodesta toiseen! Voin silti toisinaan mustemman veljeni tuuratessa minua käydä turkissa helsaamassa sukulaisiani ja setäni ankkoja, niiltä saan ilmaista sexiäkin halutessani, setäni tosin ei oikein hyväksy sextailujani ankkatarhassaan!
Lapin Latelle olen katkera koska hän vei vaimoni 1980 luvulla! ja möi senkin manneille!
Jouluksi lähden jälleen turkkiin huppailemaan!

Ongelmani on somaaleille tyypillinen suuripäisyys! Harvinaisen isopää se on minullakin, ja kun äiskäni ei saanut minua revastaan ulos synnytyksessään, riensi enoni joka oli jonkinlainen maaseppä apuun synnytykseeni!
Eno veti minut somalian mustaan viidakkoon jonkinlaisilla pajapihdeillä, siinä touhussa sain vakavat vammat kallooni, jotka eivät parane koskaan, eli olen lopun ikääni täysi vajakki! Ja on minulla rupinen kuppakin!
uskotteko että vitu ttaa tämä ainainen vajakkina olo ???
Alla oma kuvani!

http://kuvaton.com/k/yyGx.jpg


tom of finland, alias troivo turusta

Äänestä

Käsittämätöntä miten kaikki arvot ovat kääntyneet päälaelleen.

Lehdistö heittää melkein joka viikko jonkun henkilön "petojen" raadeltavaksi. Osan hyvin heppoisten perustein, jonkin juorun perusteella. Vai onko tästä tullut maan tapa, kun ns. johtajista ei päästä muuten eroon tai naama ei miellytä tai paikka tarvitaan "broilerille".

Minun on vaikea ymärtää, että poliisit olisivat Suomen suurimpia rosvoaja! Ne suurimat rosvot ovat selaista yhteiskuntluokkaa joihin lain koura eikä mikään koura yletä. Enkä tarkoita tavis. rikollisia ja pullavarkaita joita meillä vain saadaan tuomiolle.

Järki käteen ja baanalle!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Late Lapista. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014103018791250_uu.shtml


Syyttämättäjättämis päätökset ovat lainvoimaisa !
Miten jotkut saavat rötöstellä, mutta jotkut taasen eivät?
Kuuluuko tuokin ilmiö siihen kuuluisaan Suomalaiseen tasa-arvoon ja demokradiaan?

Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu