Grand Cherokee 2011 ->

Harkinnassa

Onko kellään kokemusta uusikorisesta Grand Cherokeesta? Plussat? Miinukset? Aika kattava varustetaso Limitedissä ja Overlandissa ja oletuksena, että maasto-ominaisuudet on parempaa luokkaa kuin ML:ssä tai X5:ssä?

2

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hmh.

      Ei ole kokemusta juuri tuosta, mutta maasto-ominaisuudet ovat kyllä paremmat kuin x5:ssä tai ML:ssä, jotka ovat enempi yleellisiä katumaastureita.

      Vaikkakin uusin grand cherokee kyllä perustuu samaan perusrakenteeseen kuin ML, Jeep on kuitenkin käyttänäyt siinä omaa nelivetotekniikkaansa ja ilmajousitusta, jotka ovat varsin edistyneitä.

    • O|||||||O

      Kävin koeajolla. Oma laite on Jeep GC Overland 3,0 crd Overland 2008. Uuden mallin koeajon päätteeksi jään odottamaan seuraavaa versiota. Kaikki silmiin sattuva oli uutuudessa miellyttävämpää, mutta kaikki ajamiseen maastossa liittyvä oli kehnompaa (ilmajousituksen maavaraa lukuunottamatta). Uudessa GC:ssä tunne tapahtumiin maantiellä on etäisempi kuin edeltäjässä. Toivottavsti seuraava versio on jälleen aito Jeep.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      210
      5275
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      43
      4620
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      17
      3227
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      275
      3196
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      168
      3109
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      60
      2668
    7. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      63
      2017
    8. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1959
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      88
      1954
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1849
    Aihe