Porvarit väittää,että suomalaiset saa liikaa palkkaa!

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Saahan sen ylimääräisen Palkan antaa vaikka takaisin Työnantajalle.
Ei sitä laki kiellä.

Toimii se tietysti niinkin että äänestää Porvareita.
Se on vaan vähän hitaampi tie.

Äänestä

Tämä uutinen tosiaan kertoo sen,että pieni prosentti saa valtavia palkkoja,jos väitetään suomalaisten tienaavan suuria palkkoja.

Äänestä

Meillä ainakin on kaikilla sentilleen sama palkka. Taulukko sen määrää, ei sukupuoli. Lääkäriksi lukeneella palkka on isompi kuin hoiturilla,mutta taulukko se on heilläkin.
Jos haluaa hyvän palkan, niin ei kannata hakeutua ammattiin jossa ei makseta paljon.

Äänestä

Taulukko määrää aina minimipalkan:D

Äänestä
  • Tehtiin monta vuotta urakalla. Ulosmaksu oli taulukon minimi. Todellinen summa nelin tai kuusinkertainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Se on valetta! kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/yli-puolella-sak-laisista-naisista-alle-2000-euron-tulot/4470272

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu