Kun katselette ihmisten

88+99

Profiileita niin ohitatteko mielestänne liian hyvän näköiset kun ajattelette että turha edes yrittää? Tai livenäkin, jos näette jonkun ns. liian kauniin/komean.

7

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • halloweeeen

      Komeat miehet eivät koskaan liiku yksin, vaan naiset piirittävät heitä aina, joten turha tosiaan yrittää mitään. Esim. kaupassakin, jos on vaikka komea miesmyyjä, niin eiköhän siinä ole aina joku horo flirttailemassa sen kanssa asiakkaiden kustannuksella. Naiset muutenkin pilaavat nämä miehet jatkuvalla huomiollaan, joten ovat yleensä hirveitä luonteeltaan.

    • Totta kai. TIedän, ettei pitäisi asiasta välittää, varsinkin kun naisista 90-prosenttia on liian hyvännäköisiä että kannattaisi yrittää. Joskushan kuitenkin on osoittautunut, etten edes minä olen niin kauhea, etteikö nainen voisi tuntea (tai esittää tuntevansa?) jonkinlaista himoa jopa.

    • En yleensä ohita, tosin muutenkin skippaan suurimman osan kun eivät säväytä millään lailla... Elikkä ns. muitten mielestä kauniit ohitan heti, koska he eivät yleensä näytä omaan mieleen yhtään semmoselta mistä pitäisin.

      *kirjoitusvirhe korjaus*

    • dfbdfbhdfb

      No mähän ohitan kaikki profiilit missä on pienintäkin epäsynkkayksen merkkiä.
      Ikävuosihaarukka ylittyy tai alittuu vuodella, muija haluaa ehkä lapsia ja minä en, muija on himoliikkuja ja minä en, muija toivoo 175cm ja pidempiä miehiä ja oon vain 174cm, sitä tää ämmien vastaamattomuus teettää ettei sitä viitsi enää edes viestejä lähettää ku sellasille äärimmäisen täydellisesti synkkaavan oloisille tyypeille, ja sitten niiltäkään ei vastausta kuulu kuitenkaan.

    • Ohitin tottakai, ei olisi tullut mieleenkään häiritä ytmiä, en tuolloin tiennyt MA-termilogiaa kyllä ollenkaan - those were the days.
      Eipä silti, en olisi kiusannut kyllä yhtäkään miestä, joten...

      En siis laittanut kenellekään viestiä, ellei joku käynyt katsomassa profiiliani ja profiilin katsomista tapahtui vain siksi, että minulla ei ollut kuvaa.

      Pitäisiköhän joskus tehdä kokeeksi profiili johon laittaisin kuvani? Nääh, liikaa työtä pelkän huvin vuoksi.

    • rumaromnantikko

      Haluaisin löytää naisen romantisesti elästäni ilman profiileita

    • ätmi

      Tietysti. Jos taas nainen ei ole liian hyvän näköinen en ole kiinnostunut.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      367
      3160
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      310
      1508
    3. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      84
      1312
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1311
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1295
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1255
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      48
      1145
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      1062
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      25
      960
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      847
    Aihe