Kun katselette ihmisten

88+99

Profiileita niin ohitatteko mielestänne liian hyvän näköiset kun ajattelette että turha edes yrittää? Tai livenäkin, jos näette jonkun ns. liian kauniin/komean.

7

137

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • halloweeeen

      Komeat miehet eivät koskaan liiku yksin, vaan naiset piirittävät heitä aina, joten turha tosiaan yrittää mitään. Esim. kaupassakin, jos on vaikka komea miesmyyjä, niin eiköhän siinä ole aina joku horo flirttailemassa sen kanssa asiakkaiden kustannuksella. Naiset muutenkin pilaavat nämä miehet jatkuvalla huomiollaan, joten ovat yleensä hirveitä luonteeltaan.

    • Totta kai. TIedän, ettei pitäisi asiasta välittää, varsinkin kun naisista 90-prosenttia on liian hyvännäköisiä että kannattaisi yrittää. Joskushan kuitenkin on osoittautunut, etten edes minä olen niin kauhea, etteikö nainen voisi tuntea (tai esittää tuntevansa?) jonkinlaista himoa jopa.

    • En yleensä ohita, tosin muutenkin skippaan suurimman osan kun eivät säväytä millään lailla... Elikkä ns. muitten mielestä kauniit ohitan heti, koska he eivät yleensä näytä omaan mieleen yhtään semmoselta mistä pitäisin.

      *kirjoitusvirhe korjaus*

    • dfbdfbhdfb

      No mähän ohitan kaikki profiilit missä on pienintäkin epäsynkkayksen merkkiä.
      Ikävuosihaarukka ylittyy tai alittuu vuodella, muija haluaa ehkä lapsia ja minä en, muija on himoliikkuja ja minä en, muija toivoo 175cm ja pidempiä miehiä ja oon vain 174cm, sitä tää ämmien vastaamattomuus teettää ettei sitä viitsi enää edes viestejä lähettää ku sellasille äärimmäisen täydellisesti synkkaavan oloisille tyypeille, ja sitten niiltäkään ei vastausta kuulu kuitenkaan.

    • Ohitin tottakai, ei olisi tullut mieleenkään häiritä ytmiä, en tuolloin tiennyt MA-termilogiaa kyllä ollenkaan - those were the days.
      Eipä silti, en olisi kiusannut kyllä yhtäkään miestä, joten...

      En siis laittanut kenellekään viestiä, ellei joku käynyt katsomassa profiiliani ja profiilin katsomista tapahtui vain siksi, että minulla ei ollut kuvaa.

      Pitäisiköhän joskus tehdä kokeeksi profiili johon laittaisin kuvani? Nääh, liikaa työtä pelkän huvin vuoksi.

    • rumaromnantikko

      Haluaisin löytää naisen romantisesti elästäni ilman profiileita

    • ätmi

      Tietysti. Jos taas nainen ei ole liian hyvän näköinen en ole kiinnostunut.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      87
      3879
    2. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      412
      1422
    3. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1107
    4. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      227
      933
    5. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      72
      933
    6. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      292
      835
    7. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      802
    8. Sysmä tarvitsee päätöksiä

      Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen
      Sysmä
      25
      717
    9. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      701
    10. Älä katoa elämästäni

      Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan
      Ikävä
      41
      683
    Aihe