Satutunti Ähtärissä!!!!

Käväisin eilen kaupoilla (jopa viinakaupassa)
Yhden kaupan edustalla oli loistava satutunnin pitäjä. Mikkohan se itse siinä myönteli kepun tekemiä virheitä. Minä kiitin sairaalan lopettamiseta ja työttömien naisten lisääntyvistä määristä.
sairauskulujen nostosta, ei enää tuo sairaalanmäen naislauma jaksa, kestä Seinäjeolle kulkua.
Mikon edustama puolueensa linja ( Suomen keskusta jota ei edes EU-tunnusta mutta Suomessahan tuo vaan tuhoaakin)
On tuhonnut Ähtärin ja jatkaa valtakunnassa maaseudun tuohoamaista.
12332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ite en juurikaan politiikkaa seuraa (satutunteja)
,mutta mikä on presidentin tehtävä nykyaikana? Mielestäni turhia johtajia voitaisiin samalla myös poistaa kun työntekijätkin jäävät vaille leipää.

Eikö eliitti tajua kenen hartioilla ovat? Palkkoja paremmaksi, verotus keveämmäksi ja nämä eliitit kuriin. :)

Toisaalta, minimituloillakin elää siedettävää ja rauhallista elämää, kunhan vaan Downshiftaa kunnolla.

Jos on perhe lapsia, toivon jokaiselle isälle kunnon turvallista työpaikkaa. Työttömyys ajaa ahdinkoon ja ei vara venettä kaada. :)

Mut maaseutu tuhoutumassa? Käsittääkseni ihminen muuttaa maaseudulta kaupunkiin paremman elämän statuksen avioliiton perässä :)

Siis : Maaseutu on rauhallinen juuri tästä syystä. Siellä kannattaa kaikkien elää, jos vaan mahdollista. Sitä rauhaa kun vertaa kaupungin vilinään ei voita mikään.

Turvaisa on rinne tunturin...

Äänestä

Onko Rinteellä pappatunturi? Siinä varmaan lisävarusteena turvaviiri?

Äänestä

vaalit lähestyy - kepuilu lisääntyy

Äänestä
  • Tuloja kunnalisjärjestön kassaan. Vaalirahaa pohjattomaan turhuuteen Mikon vaalikassaan. Turhia kokouksia pidetään niin valtuuston kuin kaupunginhallituksenkin. Kokouksia paljon turhaa....Asiat joita listoilla on ei kestä 5-6 h vaan pitkitetään ja turhaan lypsetään kokouspalkkioita.

    Äänestä

  • rahan keruuta kirjoitti:

    Tuloja kunnalisjärjestön kassaan. Vaalirahaa pohjattomaan turhuuteen Mikon vaalikassaan. Turhia kokouksia pidetään niin valtuuston kuin kaupunginhallituksenkin. Kokouksia paljon turhaa....Asiat joita listoilla on ei kestä 5-6 h vaan pitkitetään ja turhaan lypsetään kokouspalkkioita.

    irvokasta..

    Äänestä

  • irvoton irvo kirjoitti:

    irvokasta..

    Katsoin netistä, juuri noin asiat on.Kokouspalkioista suurin osa kurahtaa kepun kunnallisjärjestön kassaan.Nyt jos uusi kamreeri ei antaiskaa veroeurojamme käyttää Mikon seminarimaksuihin. On lisättävä kokouksia, pitkitettävä ja menoja lisää kepun ja appikukkojen klaanin munakoriin

    Äänestä

  • SamanKorinMunat kirjoitti:

    Katsoin netistä, juuri noin asiat on.Kokouspalkioista suurin osa kurahtaa kepun kunnallisjärjestön kassaan.Nyt jos uusi kamreeri ei antaiskaa veroeurojamme käyttää Mikon seminarimaksuihin. On lisättävä kokouksia, pitkitettävä ja menoja lisää kepun ja appikukkojen klaanin munakoriin

    onhan nyt vaalit tulossa. ja kainuussa voidaan nauttia kepu-politiikan hedelmistä täysin siemauksin. kepulit alasajoi itsenäisen ympäristöhallinnon ja tulos on talvivaarassa ja kohta myös oulujärvessä esillä.

    Äänestä

Näkyikö säännöistä viis- ukkoa?

Äänestä
  • Tais olla itse säänöistä viis, arvoista kuus ja Ähtäri alas maakunnanääni.
    Katselimme autosta kun olimme puhuneet kaikki ne ansiot mitä Mikko on saanut aikaan. Suurin niistä sairaalan lopetus.Muistetaan ne vuosia sitten Ilkassa olleet jutut kuinka Ähtäristä tulee koko EP-alueen vanhushuollon keskus. Säätiötähän se projektoi, taitaa mennä sekin ketuile paljastuttuaan muutaman säätiöherran projektiksi.

    Emme me ainakaan Mikkoa enää äänestä eikä satasia laiteta vaalimainoskeräyksiin.. Olkoon hakijanan vaikka mikä salaoja taikka isäntä mies. Olkoot Ähtäristä tai ei ääntemme kohde ei ole Mikko enää..
    Suojatyöpaikkaan kepun yhteisöön jos ei taulun kehyksiä tee "uhri tauluihin"

    Soile YliMäyrykin menee mukaan jo uhritauluinsa kanssa, en olisi uskonut.

    Maalaisi taulun uhri kansasta jonka kepu on alistanut ja maaseudut Suomessa näivettänyt.

    Työpaikat menneet ja palvelut kadonneet.

    Äänestä

  • Tulihan sitä todella tehtyä emämunaus viimme vaaleissa,kun oli ehdokas oikein kotipitäjästä! Mutta onneksi ihminen oppii virheistään,eikä tee sitä toista kertaa.

    Äänestä

Missä herra 69 satuili?

Äänestä

joo näkyy täällä Järvipohjanmaalla yhdessä evankelioivan nämä yhden kauden poijat. Sopii tunnelmaan Repa ja Mikko.
Molemmat oman pitäjänsä tuhonneet. Ettäs kehtaavaksi puhua viellä isänmaallisuudesta.. huh huh Vimpeli ja Ähtäri oppi virheistään äänet menee nyt molemmilta poijilta akoille ja naisille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Satuilun mestari kirjoitti:

Käväisin eilen kaupoilla (jopa viinakaupassa)
Yhden kaupan edustalla oli loistava satutunnin pitäjä. Mikkohan se itse siinä myönteli kepun tekemiä virheitä. Minä kiitin sairaalan lopettamiseta ja työttömien naisten lisääntyvistä määristä.
sairauskulujen nostosta, ei enää tuo sairaalanmäen naislauma jaksa, kestä Seinäjeolle kulkua.
Mikon edustama puolueensa linja ( Suomen keskusta jota ei edes EU-tunnusta mutta Suomessahan tuo vaan tuhoaakin)
On tuhonnut Ähtärin ja jatkaa valtakunnassa maaseudun tuohoamaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu