Lähetyskäsky annettiin

Kupla puhkeaa.

Miten toimivat opetuslapset. Luuk.24:53. Ja he olivat alati pyhäkössä ja ylistivät Jumalaa. Biblia (1776) Ja oilvat aina templissä, kiittivät ja kunniottivat Jumalaa Amen!

3

139

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kastamaton

      Se oli silloin,nyt on " nyt ".Ei ole maapallolla ketään taivaallisen hallituksen valtuuttamaa "Apostolia" millään suunnalla,kaikki ne "saarnaajat " ovat itse-valikoituja uskonnollisia "rahan-kerääjiä".Kehtaavat vielä muistuttaa yleisöä," onko teillä varmasti LOMPAKOT mukana ? USA on hyvä esimerkki uskonnon "MYYNNISTÄ".Vatikaanin kirkko on kerännyt rikkautensa köyhiltä,sekä kiinteistö-maakaupoillaan ympäri maapallon.Puolitotuuksien julistajat harhauttavat edelleen miljoonia ihmisiä,luvaten heille taivaallisen palkinnon,pelkastään,kuolemisen tuloksena.Jeesus sanoi ! Löytääkö han mitään USKOA maan päältä,tullessaan ottamaan ohjakset käteensä maan päällä.Uskollisia henkilöitä tulee ilmeisesti olemaan hyvin vähän.Kansat ovat menettäneet uskonsa hallituksiinsa,sekä kirkkoihinsa.Politiikka makaa saman peiton alla kirkon kanssa.

      • Risti-riita.

        Nää on näitä Raamatun ristiriitoja. Room.10:18. Mutta minä kysyn: eivätkö he ole kulleet? Kyllä ovat: Heidän äänensä on kulkenut kaikkiin maihin, ja heidän sanansa maan piirin ääriin. Matt.24:14. Ja tämä valtakunnan evankeliumi pitää saarattaman kaikessa maailmassa, todistukseksi kaikille kansoille; ja sitten tulee loppu. Loppu on pahasti myöhässä.


    • Tämä linkki toimii

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 61
      986
    2. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      57
      961
    3. 93
      807
    4. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      51
      748
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      41
      649
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      219
      616
    7. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      560
    8. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      49
      558
    9. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      66
      555
    10. Nainen joka haluaa miehen

      Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.
      Ikävä
      79
      543
    Aihe