Font size = kissa 1
Talvi yllätti veeärrän --junat jopa kaksi tuntia myöhässä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014110518809172_uu.shtml
Olitko paikalla (vai oletko vieläkin kun et muuta voi, hihi), saitko kuvan?
Talvi yllätti veeärrän --junat jopa kaksi tuntia myöhässä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014110518809172_uu.shtml
Olitko paikalla (vai oletko vieläkin kun et muuta voi, hihi), saitko kuvan?
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014110518811103_uu.shtml
EAKING NEWS *** BREAKING NEWS *** BREAKING NEWS *** BREAKING NE
Junaliikenne toimii normaalisti. Mutta ei hätää, huomenna on tulossa uusi lumisadealue, joka veeärrän lisäksi luultavasti yllättää autoilijatkin.
Osta huomisen lehti ja lue lisää! Ylihuomenna ei tapahdukaan mitään kivaa, mutta sitten lehti myydään tisseillä.
Kädet tässä hikoa ja sormet tärisevät näppäimistöllä. Pieni pippelikin hieman nytkähtelee elonmerkkejä osoittaen.
En vaan malta odottaa! Ehkä kuivaharjoittelen vähän ennakkoon;
HIRMULUMIMYRSKY ISKI SUOMEEN --KATSO KUVAT!
TAPPAJALUMISATEET KYLVÄVÄT KAUHUA --JA JOTAIN TÄHÄN!
Ah näitä toimittajan uran huippuhetkiä! Nyt hermosauhuille..
No tänään se taas alkaa junien myöhästely lumisadetta luvassa koko etelä Suomeen. Olisko syytä VR:n tilata nuo veturinsa Suomesta tai Venäjältä, kun noiden maiden veturit oli käytössä Suomessa junat kulkivat jopa lumituiskussa. Että silleen.
Sää yllätti metrorologit --kauhua kylvävä tappajahirmumyrsky ei iskenytkään suomeen!
Seksiä tihkuva povipommi näyttää nyt liikaa! --älä katso kuvia, tää linkki on kuitenkin kusetusta ja linkkiklikkailujen kalastusta..
No eipä yllätä, että Suomessa sataa lunta Marraskuussa. Kovin vähästä nuo nykyiset ihmiset yllättyvät Suomessa sitä realismia peliin nyt. Että silleen.
Kelivaroitus, sadevaroitus, metsäpan..palovaroitus, hellevaroitus, pakkasvaroitus... jne..
Ennen vanhaan ihmiset saivat tuon kaiken informaation vilkaisemalla ikkunasta pihalle ja ikkunan ulkopuolella olevaan lämpömittariin. Nyt klikkailemme samaa tietoa jostain netistä! Tietotekniikan piti helpottaa elämää, ei tehdä asioita monimutkaiseksi ja vaikeaksi, eikä sen pitänyt tehdä ihmisiäkään tyhmäksi..
Osuit just asian ytimeen. Kysehän on " Tietokoneista " onko ne imeneet kaikken järjen ihmisistä? Että silleen
No joko se on Helsingin asemalla junat jumissa taas yllättäen? Että silleen.
Meteorologi keskustelut siellä jenna yllätti