Uskovien todisteet

Uskovaiset eivät tajua, ettei heidän mielikuvitus harhat ole oikeasti mitään todisteita, vaikka he toisin väittävät. Uskovaiset jopa ihmettelevät kun ateistit eivät usko heidän höpötyksiä. Minun mielestä päässä, pitää olla jotain vikaa jos uskoo uskisten höpötyksiin.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä ihmettä pitäisi todistella?

Äänestä

Miten selität sen, että lukuisia ateistejakin on tullut uskoon, fiksuja, koulutettuja ihmisiä, jopa tiedemiehiä?

Äänestä

" Minun mielestä päässä, pitää olla jotain vikaa jos uskoo uskisten höpötyksiin."

Sinun mielipiteesi saa olla mikä vain. Sillä ei ole merkitystä mihinkään eikä kenellekään. Kaltaisiasi on paljon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koukku M kirjoitti:

Uskovaiset eivät tajua, ettei heidän mielikuvitus harhat ole oikeasti mitään todisteita, vaikka he toisin väittävät. Uskovaiset jopa ihmettelevät kun ateistit eivät usko heidän höpötyksiä. Minun mielestä päässä, pitää olla jotain vikaa jos uskoo uskisten höpötyksiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu