Halla-aho sekä rajaseudun RAHASTAJA

356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tästä oli ketju jo aiemmin, mihin se hävisi?

Äänestä

Ei hulluus sulje pois sitä, että on hyvä työpaikka ja (ainakin ulkoisesti) normaalin oloinen perhe. Jussin kirjoituksista paistaa voimakkaasti sairaalloinen vainoharhaisuus. "Kaverilla" on selvästi heikko mielenterveys ja hämärtynyt todellisuudentaju.

Hän ei kykene ymmärtämään useimpia termejä, muokkaa mielessään viestien sisältöjä aivan päinvastaisiksi kuin ne todellisuudessa ovat ja keksii olemattomia asioita.

Kukaan ei kirjoita kuten Jussi, tai ei ainakaan usko moisiin harhaisiin höpinöihin, ellei kärsi jonkinlaisista mielenterveydellisistä ongelmista.

Äänestä
  • palstan varsinaissuomalainen trolli humanist1 ei osaa kirjoittaa viestejään itse ilman muiden palstalaisten apua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vihreä on ruskeaa kirjoitti:

http://www.halla-aho.com/scripta/rajaseudun_rahastajasta_ja_kompensatorisesta_etiikasta.html

Upea kirjoitus professorilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu