Onko KETÄÄN joka PITÄÄ Debbiestä?

en mä ainakaan!

?

27

581

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sääriluuranko

      Taitaa olla tällä hetkellä vihatuin hahmo valituksineen...

    • 16+5

      Ulkonäöllisesti todellakin, luonteellisesti en.

    • ,.-

      Osittain, tekee rehellistä työtä Dingleksi.

    • Deborah Dingle

      Minä. Tietysti on välillä hetkiä, jolloin Debbie käyttäytyy huonosti ja tekis mieli sanoa, että et nyt viittis, mutta kaiken kaikkiaan pidän kyllä hahmosta.

      • dingelingdong

        Kyllä yleensä minäkin pidän, mutta liian usein on puujumala, kivikasvo, epäinhimillisen ilmeetön.


    • emmelotta

      Hei no mä olen joskus pitänyt hänestä, nykyään en ehkä niinkään. Kaikki on niin Sarah sitä, Sarah tätä. Tottakai lapsen sairaus on iso juttu, mutta joka välissä pitää aina vedota Sarahin sairauteen.

    • paljon pökäleitä

      tulin tuolla vessassa istuessa siihen tulokseen, että kyllä mä vielä vähän pidän tosta debbiestä.

    • Leyla B

      Ma en kestä kun Debbiee haukutaan.. Ei se oikeesti niin kauhee ole,. Sil ei vaan käy tuuri miesten suhteen, eikä oikeen minkään muunkaan suhteen. Se oli kuiteski onnellinen sen yhden tumman tytön Jasminen kanssa silloin joskus.

    • leila k

      mä kestän oikein hyvin

    • ..???

      Minä olen pitänyt Debbiestä aikaisemmin. Nyt on outoa, kun hän on niin välinpitämätön lähes vastasyntyneen vauvansa suhteen. Puuhaa kaikkea epämääräistä ja lapset ovat ties missä.

      • oh baby baby

        Missä se vauva on, kun sitä ei koskaan näy?


    • mies..

      Ne tekoblondatut hiukset ei istu yhtään sille, jotenkin luonnottoman näköinen, jopa vanhentavan näköinen kuin ennen

      • Kundi Nakkilasta

        Mun mielestä Debbietä ois tosi siistii nussii...


    • .-,.-,.,l-

      Kampaamaton harja päässään, niskojaan nakellen, naama kuin petolinnun peräpeili, vaikea on tykätä.

      Kuin olisi normaaliyhteiskunnan yläpuolella, moraalin saavuttamattomissa.
      Eihän hänellä sarjassakaan ole ainuttakaan ystävää.
      Eipä ihme.

      • Hiusharja

        "Kampaamaton harja päässään"
        Heh, en ole huomannut...


    • Nick Hill

      Onhan toi ollut nyt pari kertaa nolon näköinen Damin aikoihin. Kyl muakin kylmäisi, jos mokaan osan firmaani jollekin, jota olen yrittänyt kusettaa.

      Koko Dam-keissi näyttää olevan kyhätty uuden tyypin tuomiseksi sarjaan, mitä ei sinänsä voi tuomita.

      • sukupolvien kierre

        Dam- keissi on ihan hyvä jatko kaikelle sille, mitä tämä Debbie on saanut elämässään läpikäydä. Kaiken sen kaameuden jäkeen ei mikään ihme että pää sekoaa, ja lähtee koston tielle.
        Ympärillä olevilla ei auktoriteettia ja eväitä mihinkään, kun ovat itsekin roistonneet. Eihän aikuiselle ihmiselle voi mitään.
        Idioottimainen käänne, kun D vasta oli niin ÄITI, teki kaikkensa lastensa eteen, nyt vauvaa lykkii kaduilla roistomummo, jonka oma rakkauslapsi on menossa kybällä sivuraiteelle.
        Sarjassakin epäsosiaalinen aines sikiää holtittomasti ja varakkaat joutuvat varastamaan hetkiä vauvansa kanssa. Eikö tuo ongelma ole ihan todellinen ko. maassa.
        Molemmat äidit ovat masentuneet raskauden jälkeen, minä laittaisin käsikirjoittajana heidät heti hoitoon, että vauvat pelastuisvat. Ettei kierre jatkuisi.
        .


    • Säynätsalo

      Mukava että Deppie tuli takasin Emmerdalen maisemiin,

    • kxft

      Ei ole ketään.

      • Damekuur

        Sulla ei ole ketään kotona?


    • RestingBitchFace

      Ei.

    • Näin_se_on

      On. Ross.

    • namutytsi

      minä ja david

    • DaleEmmer

      Jos depsukka hymyilisi joskus niin voisi ehkä vastata että pidän, mutta kun ei se koskaan hymyile, edes seksinkään jälkeen, niin vastaus on EI.

      Deborahin pitäisi unohtaa nykyiset miehensä ja palata yhteen Jasminen kanssa. Ehkä saisi hymynkin takaisin hänen kasvoilleen. Uskallan veikata, että valtaosa katsojista olisi ainakin tyytyväisiä.

    • huuhhuhh

      Debbie tuli Moiran taloon likasilla navetta saappailla... Voiko tuo olla todellista? Navetta hommia tehneenä ne jää aina sinne navettaan. saappaat haalarit...

      • mutkatsioriksi

        Moiran farmilla on vain yksi kylpyhuone ja wc yläkerrassa. Ulkoa tultaessa navetta yms hommista kädet pestään keittiön hanan alla. Pyykkikone on keittiössä ja kuivaustila kai ulkona.
        Willapakassakin on asunut ja asuu toukokuuhun asti 6 ihmistä viidessä mh huoneessa 1kph ja pyykkikone on keittiössä ja kuivausteline nähty kerran lattialla kun Chas pesi Aaronin lomareissu vaatteita. Sarjoissa ei asiat ole muutnkaan niin kuin kotona.


      • Katukylttejä

        Näitkö saappaiden olevan likaiset?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      467
      4104
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1712
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      117
      1547
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1484
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1418
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      60
      1385
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      52
      1336
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1245
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      45
      1109
    10. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      34
      1088
    Aihe