Aaahhh, nousin ennen vaimoa ja lapsia ja vetäisin kossupullon huiviin. Mahtava nousuhumala nyt, kun lapset ja vaimo passailee koko päivän. Täytyy päivän myötä ottaa muutamia tasoittavia, että ei mene laskuhumalan puolelle.
Aloitin isänpäivän kossulla
ylpeä isä
1477
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Harmi, kun itse en tajunnut ostaa enemmän viinaa eilen. Join kaiken jo eilen.
Minä aloitin taas Isänpäivän balalaikkamusiikkia kuunnellen ja bravdaa lueskellen ja provoja kirjoitellen tänne Suomi 24 palstalle. Kohta jatkan kunhan saa kerätyksi kasaan jonkin kunnon salaliittoteorian siitä laajasalon horatsusta jonka mukamas Pääministerin lähipiiriläinen tappoi.
Minä aloitin isänpäivän lukien mitä kauheuksia Venäjä on taas tehnyt.Yritin löytää myös Putinista solvaavia juttuja ja löytyihän se Hesarin sivuilta!oli tekaistu juttu vuoden 2001 haastattelusta irroitettu tarina jossa Putinia päästään taas mollaamaan!hahahahahaha,ei päiväkään ettei Putinista julisteta hölmöä!Onneksi suomessakin kasvava joukko ihmisiä alkaa huomata asian!Joten Natotrollaajille tiedoksi:Pientä rajaa niin olette uskottavampia!!Ei täydellisen idiootin kannatus olisi jatkuvassa nousussa venäjälläkään!
Minä aloitin isänpäivän vetämällä verhot ikkunan edestä ,kun katsoin ulkona näkyvään puistoon niin näin muutaman persun aloittavan aamuvoimistelun .
http://www.worldoftomoffinland.com/tomsblog/?cat=4
Minä taas yritän viettää kerrankin rauhallisemman isänpäivän, ettei tarvii hakea perhettä turvakodista huomenna.
Niitä turvakodin/lastenkodin feministi akkoja kannattaa varoa.Niillä valopäillä on laki suojana ja kohta olet linnassa jos alat mesomaan!
Eo onnistunut.
Mhissä vhitush mä oon?
Paree olis ku aloottajaki vetääs sen myrkkynsä vaikka autonsa tankkihin, tuskin ainakaan haittaa.
Viina pilaa varmahan tämänkin päivän monelta perheeltä.
terv. vaan taas täältä "tehtahan varijosta", oikialta Koskenkorvalta;
http://www.ilkka.fi/uutiset/talous/jari-maki-iski-jalleen-nyt-palasi-pankki-koskenkorvalle-1.1715513
Vaimosi onkin jo meillä. Jonkun täytyy auttaa häntä seksissä.
Pakko lähtee paikalliseen, viinat loppu. En jaksa enää katsella lasten huonoja piirrustuksia ja syödä vaimon keskinkertaista ruokaa.
No jos ei ole työttömällä isällä kivaa, niin ei ole työttömän lapsillakaan. Perheen rahat menee viinaan.
Olen NIIN kännissä. Aamulla näytti että olisi yksi vaimo ja yksi lapsi, nyt niitä on kumpaakin kaksi.
Otan osaa perhedenne puolesta.