Älkää hankkiko rikosrekisteriä!

Jotkut teiniapinat hakkaavat sinua sen turvin, ettet uskalla puolustautua tosissasi. Vaikka he kuinka pieksäisivät sinua, sulla on aina mielessä median otsikot.
288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarkoitan, että en edes muista aikaa, kun rupean tosissani puolustamaan ruumistani. Se saattaa tarkoittaa kuolemaa.

Äänestä

Yritin kerran vihjaista nostamalla tyypin ilmaan. Se apina ei edes tajunnut, että olisin voinut puristaa siitä ilmat pihalle samalla, kun se oli ilmassa. Mun kärsivällisyys Santun kanssa alkaa olemaan lopussa. Loput luette otsikoista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kylmät kädet kirjoitti:

Jotkut teiniapinat hakkaavat sinua sen turvin, ettet uskalla puolustautua tosissasi. Vaikka he kuinka pieksäisivät sinua, sulla on aina mielessä median otsikot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu