VAROKAA TILAAMASTA TÄLTÄ FIRMALTA MITÄÄN NS. ILMAISTUOTTEITA= NE OVAT MAKSULLISIA VAIKKA TOISTA LUVATAAN.
VERTAL OY
HYVÄUSKOINEN
161129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Jos mikään firma tarjoaa jotain ilmaiseksi, se on aina huijaus. Onko oikeasti aikuisia, jotka eivät tiedä tätä?
ÄLKÄÄ TILATKO MITÄÄN TÄLTÄ FIRMALTA !
SAMAA MIELTÄ. FIRMA ON AMMATTIMAINEN PETKUTTAJA. LASKUTUKSENKIN HOITAA VARMUUDEN VUOKSI TOINEN SAMANLAINEN, JOTTA SELVITTELEMINEN ON MAHDOLLISIMMAN VAIKEAA. VIESTEIHIN EI VASTATA
MelatonMax pillereitä kaupataan tyylillä 2 kk ilmaiseksi muumimuki 0 €. Todellisuudessa tilaus maksaa 180 €, sillä tilausehtoihin on piilotettu pommi: tilaus kestää 9 kk ja maksaa 180 €. Perintätoimisto on valittu valmiiksi. Jos päätät, että et pidä tuotetta, kun totuus selviää, joudut maksamaan tuotteiden palautuskulut, myös sen muumimukin, sillä yhtiöllä ei ole mitään sopimusta postin kanssa. Yhtiö ilmoittaa vain postilokeron. Tämä on tyyppilinen huijaus, josta saamme pian lukea iltapäivälehdistä, kun hölmöt itkevät rahojensa perään. Ilmeisesti pillerinsyöjät ovat helppoja uhreja. Tuotteen väitetään olevan Suomessa valmistettu. Olisi mukavaa, jos joku, joka tietää tuotteen valmistajan, laittaisi asiasta kommentin.
Kukahan tutkituttaisi tämän petkuttajafirman tabletit. Meille niistä ei ollut mitään hyötyä. Uskon niiden olevan pelkkää perunajauhoa ja Suomilippu on myös petkutettu. Firma, jonka toimintaperuste on pettää käyttäjänsä tuskin tekee mitään oikein.
Hei, minä erehdyin myös ns. "ilmaistilauksesta" jota mainostivat sähköpostiini. Lasku tuli kuitenkin perään ja perintäkulut. Olen ollut kumpaankin yhteydessä, mutta näyttää siltä ettei firma ole missään vastuussa harhaanjohtavasta mainoksestaan eli maksettava on, mutta aion taistella viimeiseen asti, olen ollut jo yhteydessä kuluttaja-asiamiiheen - katsotaan miten käy?
Sama juttu täällä. Tilasin tuotteet mutta palautin ne ja silti sain laskun ja perintä Svean kimppuun. Olen ollut kumpaakin yhteydessä...olet tehnyt valituksen Vertal Oy, melatonin.fi ja nyt heidän asiakaspalvelu nimensä on muuttunut limone.net nimiseksi. Taistelen....en maksa.
Hei kohtalotoveri!
minä kans erehdyin ja nyt on valitus vetämässä kuluttajariitalautakunnassa. En maksa suosiolla, on nimensäkin vaihtanut useaan kertaan.
Joo, tuli kans tilattua vihreetäkahvia, mutta palautin ne määräaikaan mennessä ja tein sähköpostissa 1åilmoituksen peruutuksesta. Tää tapahtu viime syyskuussa. Nyt sielt tuli taas tänään viestiä etten muka ole palauttanu, vaik on kaikki viestit sun muut näyttää. Kuluttaja asiamieheen vaan yhteyttä. Älkää siis hyvät ystävät tilatko sieltä mitään ja sana kiiriin kaikkialle.
OLKAA KOVANA! SAIN TOISEN PILLERIPUSSIN PALAUTETTUA MUUTAMAN KUUKAUDEN MYÖHÄSSÄ!
mikä on palautusosoite
MELATONIN:FI ON NÄKÖJÄÄN LOPETETTU. PETKUTTAJATY MENEVÄT MIETTIMÄÄN UUSIA ASIAKKAIDEN PETTÄMISMENETELMIÄ: VOI VAIN ARVAILLA MINKÄ NIMISIÄ TUOTTEITA ALETYAAN MYYDÄ SEURAAVAKSI. KUSIPÄÄ KUN ON KUSIPÄÄ LOPPUELÄMÄNSÄ!
Sama täällä, tilasin ja palautin, olen ollut yhteydessä laskuttajaan ja Vertal oy:hyn, asia kesken, vielä en ole maksanut... Ikinä en enää tilaa mitään!
Meillä kävi,samoin.Tilasimme ilmaispakkauksen,tuli 2isoa pussia Melatoniinä.Lähetimme tabletit heti takaisin ja mukana olevan laskun,Nyt tuli Karhu lasku ! Onko kukaan ottanut yhteyttä poliisiin? Voiko kukaan neuvoa,miten saa yhteyden kyseiseen Firmaan!
Hei, se firma on muuttanut nimensä lumone.fi Minä olen antanut asian kuluttajariitalautakuntaan, en aio maksaa harhaanjohtavasta mainnonnasta. Pillerit palautin joulukuussa viestin keran ja vastaus tuli 3 kuukauden kuluttua, että olin palauttanut vain yhden pussin, onneksi säilytin postin kuitin.
Aivan sama juttu. Mulla vaan meni vähän pitemmälle. Kun en suostunu maksaan 160,- ja risat laskua, tuli Käräjäoikeudesta haaste ja kun aloin tutun poliisin kans tutkiin asiaa tarkemmin päädyttiin tekemään rikos ilmoituksen ja saatiin tietää ettemme ole ainoat. Ei muuta ku ottakaa reilusti yhteyttä Poliisiin, niile ku tuntuu olevan tuttu juttu.
Kun otin yhteyttä tähän firmaan ja ihmettelin 160,- laskua kun sen piti olla jotain postimaksun luokkaa, minut melkeinpä naurettiin pihalle. Enää en ko. firmaan sitten enää päässykkään. Kun otin yhteyttä perintätoimisto Sveaan ja utelin piruuttani summan nykyistä kokoa se olikin jo jotain 360,- luokkaa, sillon otin yhteyttä Polisiin ja juttu on nyt vireillä!!!