KUINKA LÖYTÄÄ KADONNUT SISAR SAKSASTA?

Onko kenelläkään kokemusta, tai neuvoja kys. omaisesta tilanteesta?

vuoden olen etsinyt tuloksetta... nimet kyllä tiedän mutta toi kielitaito on aika heikolla...

Suhteet sikäläisiin isovanhempiin ja isään on aika viileät, joten sieltä ei juuri apua löydy...
1259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Enpä oikeesti osaa sua neuvoa, mutta toivotan onnea etsintöihin. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


d-spec kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta, tai neuvoja kys. omaisesta tilanteesta?

vuoden olen etsinyt tuloksetta... nimet kyllä tiedän mutta toi kielitaito on aika heikolla...

Suhteet sikäläisiin isovanhempiin ja isään on aika viileät, joten sieltä ei juuri apua löydy...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu