KASVIHUONEILMIÖ VAIHTUUKIN JÄÄKAUTEEN !

http://yle.fi/uutiset/hyytavaan_etelaan__paiva_13_etelamantereen_merijaan_laajeneminen_yllatti_tutkijat/7631680


Mitähän tähän sanovat ilaston lämpenemisellä ja kasvihuoneilmiöllä rahastavat sliippari pellet?
Nyt alkaakin sitten turkisliikkeissä hinnat kipuamaan ylöspäin!

Late Lapista. SSSS Ry!
1279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Venäläiset tiedemiehet varoitti jo vuosia sitten uudesta minijääkaudesta.
Mutta eiköhän eu:ssa sekin ongelma saada aneilla ratkaistua..

Äänestä
  • Hiilen verotusta on hillittävä roimasti nyt jälleen!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

ℼ潤瑣灹⁥瑨汭㰾瑨汭㰾敨摡㰾瑳汹㹥筡潣潬㩲〣〰昰給潢祤琬扡敬搬癩甬ⱬ楬浻牡楧㩮㬰慰摤湩㩧細潢祤扻捡杫潲湵ⵤ潣潬㩲牴湡灳牡湥㭴潦瑮昭浡汩㩹牡慩ⱬ慳獮猭牥晩紻⼼瑳汹㹥猼牣灩㹴昨湵瑣潩⡮笩慶⁲㵤桴獩昬昽湵瑣潩⡮⥡登牡戠琽灹潥⁦㭡晩∨扯敪瑣㴢戽椩⡦⥡楻⡦⁡湩瑳湡散景䄠牲祡爩瑥牵≮牡慲≹椻⡦⁡湩瑳湡散景传橢捥⥴敲畴湲戠瘻牡挠伽橢捥⹴牰瑯瑯灹⹥潴瑓楲杮挮污⡬⥡椻⡦嬢扯敪瑣圠湩潤嵷㴢挽爩瑥牵≮扯敪瑣㬢晩∨潛橢捥⁴牁慲嵹㴢挽籼渢浵敢≲㴽祴数景愠氮湥瑧♨∦湵敤楦敮≤㴡祴数景愠献汰捩∦湵敤楦敮≤㴡祴数景愠瀮潲数瑲䥹䕳畮敭慲汢Ω⹡牰灯牥祴獉湅浵牥扡敬∨灳楬散⤢爩瑥牵≮牡慲≹椻⡦嬢扯敪瑣䘠湵瑣潩嵮㴢挽籼產摮晥湩摥™琽灹潥⁦⹡慣汬☦產摮晥湩摥™

Äänestä

Ihmiset ovat vain perin tyhmiä eivätkä ymmärrä tieteellistä tosiasiaa että ilmasto lämpiää kylmenemällä ja jääkarhut häviävät lisääntymällä.

Äänestä
  • Ja työttömyys häviää lisäämällä työttömiä?

    Herroilla on viisautta jota tavikset ei tajua.

    Äänestä

Ex-varapresidentti Al Gore on jo tahkonut omaisuuden tuolla huuhaalla. Nimimerkki, 產摮晥湩摥 Kirjoitat asiaa.

Äänestä

Kaikki sen tietää, ennenkuin ilmasto lämpenee, se kylmenee, tämä on ihan lapsellisen loogista.

Äänestä
  • Ja jääkausia on tullut ja mennyt, vaikka ainuttakaan Ladaa ei ole ollut tielikenteessä!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

  • Late Lapista. kirjoitti:

    Ja jääkausia on tullut ja mennyt, vaikka ainuttakaan Ladaa ei ole ollut tielikenteessä!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    joo kaikki sen pitäs tietää, ilmasto ensin kylmenee sitten lämpenee sitten kylmenee sitte lämpenee sitte kylmenee.

    Äänestä

Ameriikka tarvitsee öljynsä.

Äänestä

Silloin, kun kasvihuonekaasuja ja päästöjä oli ilmassa vähemmän, kuin nyt, niin napajäätiköt sulivat.
Nyt kun kasvihuonekaasuja ja muita ilmastoa lämmittäviä kaasuja on vielä enemmän ilmassa, niin etelänapajäätikkö jäätyykin ennätys laajasti.

Ilmaston lämpenemisellä rahastetaan ihmisiä.
Ilmaston lämpeneminen ja kylmeneminen johtuu paljon suuremmista tekijöistä, kuin ihmisen toiminnasta ja vaihtelut kuuluvat maapallon luonnolliseen vaihteluun.
Ihmisen osuus on kuin hyttysen pieru valtameressä.
Ihminen voi toki vaikuttaa roskien ja jätteiden määrään radikaalisti, mutta ei ilmaston lämpötilojen vaihteluun.

Muutaman kymmenen vuoden kuluttua tulee tv:stä dokumentti ilmasto huijaus pyramidi, jossa käsitellään ilmaston lämpenemisellä bisnestä ja sillä rikastuneiden henkilöiden kertomuksia, kuinka tyhjästä saadaan miljardibisnes, kuten tämä ilmaston lämpenemis rahastus on.

Äänestä
  • JEP jep! Ilmaston lämpenemis ja kylmenemis määräykset tulevat AURINGOSTA ja siihen eivät Obamat eikä Puttiinit pysty vaikuttamaan, enempää kuin stubelo twiittaamis kiimaansa !


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late Lapista. kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/hyytavaan_etelaan__paiva_13_etelamantereen_merijaan_laajeneminen_yllatti_tutkijat/7631680


Mitähän tähän sanovat ilaston lämpenemisellä ja kasvihuoneilmiöllä rahastavat sliippari pellet?
Nyt alkaakin sitten turkisliikkeissä hinnat kipuamaan ylöspäin!

Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu