Vakoiltavan päähän pannaan foliohatun tilalle...
http://www.tekniikkatalous.fi/ict/tietokoneella voi jo kirjoittaa pelkan ajatuksen voimalla korvaamaton apu halvaantuneille/a1029259
"...uimalakkia muistuttava hattu, johon on upotettu geelillä täytettyjä elektrodeja aivojen aktiivisuutta mittaamaan. Sitten käyttäjää pyydetään keskittymään tiettyyn, tietokoneruudulla muiden ruudukossa näkyvien kirjainten joukossa olevaan kirjaimeen. Silmien pitää siis toimia, mutta muuten käyttäjän ei tarvitse liikahtaakaan.
Jokainen kirjain aiheuttaa aivoissa omanlaisensa reaktion, joka mitataan. Kun käyttäjä kirjoittaa sanoja tällä tavoin katselemalla, yhden kirjaimen kirjoittamiseen menee peräti 15 sekuntia. Myöskään päässä pidettävä lakki ei ole kovin mukava. "
Ajatustenluku kehittyy
14
293
Vastaukset
- Voi sentään
Miksei Jason Beckerillä ole tuollaista.
- Anonyymi00002
Mitenhän paljon tekniikat on kehittynyt noilta ajoilta... Taitaa olla jo "uimalakki" tarpeeton...?
Paranoidin ei kannata ollenkaan huolestua. Elämää helpottavat korvanapit ja kuulokkeet eivät kuuntele edes pahasta paranoiasta kärsivän ajatuksia vaikka olisivat hyvänlaatuisia geelitäytteisiä... ihan aikuisten oikeasti... vaikka miten voi olla ihan varma...
- Anonyymi00003
Paranoidihan ei voi koskaan olla varma enää edes siitä että ajatus, mikään niistä, on hänen omiaan eikä joku joka kirjoittelee ihmisten päähän ajatuksia ammatikseen tai huvikseen.
Elämä menee varsin ikäväksi kun mihinkään ei voi luottaa, edes ajatuksiinsa. - Anonyymi00005
Kuinka sinulla tuli tuollainen ajatus mieleen? Lähinnä ajattelin miten näitä ihmisiä voidaan auttaa. Ei kai niitä muihin käytetä?
- Anonyymi00006
Anonyymi00003 kirjoitti:
Paranoidihan ei voi koskaan olla varma enää edes siitä että ajatus, mikään niistä, on hänen omiaan eikä joku joka kirjoittelee ihmisten päähän ajatuksia ammatikseen tai huvikseen.
Elämä menee varsin ikäväksi kun mihinkään ei voi luottaa, edes ajatuksiinsa.Voiko tilanne olla noin paha?
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Voiko tilanne olla noin paha?
Eli voidaan palata kehityksessämme takaisin apinan tasolle jolloin äänellinen kommunikointi oli pienemmällä tasolla kuin nykyään?
Anonyymi00005 kirjoitti:
Kuinka sinulla tuli tuollainen ajatus mieleen? Lähinnä ajattelin miten näitä ihmisiä voidaan auttaa. Ei kai niitä muihin käytetä?
Yritä vaan auttaa paranoidia niin sinulle kyllä selviää.
- Anonyymi00010
Anonyymi00006 kirjoitti:
Voiko tilanne olla noin paha?
Jos on paranoidi niin tietenkin pitää olettaa pahinta mahdollista vaihtoehtoa.
- Anonyymi00008
Tulevaisuudessa (jos sitä on vielä olemassa) meidät tullaan
siruttamaan.
Nykyisin niitä sirutettuja on jo olemassa mutta se on ollut vapaaehtoista.- Anonyymi00009
Tekniikka ajaa kaikilla tavoilla siruista ohitse nopeammin kuin edes tajuat.
- Anonyymi00011
Anonyymi00009 kirjoitti:
Tekniikka ajaa kaikilla tavoilla siruista ohitse nopeammin kuin edes tajuat.
Saattaa olla ne sirutkin tosiaan vanhentunutta tekniikkaa. Niistä on puhuttu jo niin kauan. Tekniikka tosiaan laukkaa huimaa vauhtia eteenpäin.
- Anonyymi00012
Odotan sitä aikaa kun baarissa älyaurinkolasit kertovat: älä juttele tuolle miehelle hän täyttää kaikki psykopaatin kriteerit ja etsii vielä tämän rikostaustan esille
- Anonyymi00013
Kyllä monien paranoidisten ajatukset on käyneet toteen.Ei heitä tarvitse siitä kiusata.Kaiken maailman seurantalaitteet ja osa salaliitoista on totta, mutta ne ilmenevät eri skaalalla ja eri tavalla mitä salaliittoteoreetiikot väittää
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611179- 42891
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että326657- 51651
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116626- 51618
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 93600
- 75566
- 56564