w-tyyli on pers....

Nimetön

André Wickström on tosi huono koomikko!koko w- tyyli on W-tyylistä!

10

645

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eräs MJ-fani

      Vasta nytkö sä sen tajusit? :D

    • Olen täysin samaa mieltä ja evvk on ihan yhtä huono.

    • eijatsuuni

      ette vaan tajuu sitä huumoria.

    • jabu

      Tuollanen Kaikki muut kuin minä ovat paskoja, paskoja ja paskoja alkaa kyllästyttään. Mutta jos sinä olet ihan oikeesti tuota mieltä, etkä vain yritä pönkittää heikkoa itsetuntoasi nimettömänä haukkumalla, niin voit varmasti kertoa mikä tekee Andreesta huonon. Ja millainen huumori on mielestäsi hyvää? Oletko edes nähnyt Andreeta oikealla keikalla? Tiesitkö edes, että Andre on oikea (standup)koomikko, eikä mikään iänikuinen "LaitetaanNytPäähänHassuHattuJaPuhutaanMukaHassustiNunhukanunhukalaelaalealaaJaKaikkiRasistitNauraaIhanKippurassaMeille" -pelleilijä?

      • Eräs MJ-fani

        Pulttibois hakkaa W-tyylin ihan 6-0! :D


      • Jibu

        Minuakin on alkanut kyllästyttää, etteivät teilaajat perustele mielipiteitään. Toisaalta ymmärrän syyn, siis ymmärrän, en hyväksy: Suomessa ei vaadita eikä opeteta perustelemaan. Keskustelu ja retoriikka eivät kuulu kulttuurimme, uho ja salaperäisyys kuuluvat.

        Meillä rehottaa hillitön, lapsekas yksilöllisyys, josta kaikki loppujen lopuksi kärsivät, ennemmin tai myöhemmin.

        Se on kuulkaa kehityshäiriö se, että vain haukkuu ja haukkuu [tai kehuu ja kehuu] eikä kerro muille syitä.

        Kiitos, kun puutuit asiaan, jabuseni. Olen itsekin Andrén ystäviä ja tässä syyt: hän on niin hauska, että tulen hyvälle tuulelle. En hohottele tai hihittele koko stand-up -iltaa kiemuran muotoisena, vaan hyvä tuuli tulee siitä, jutut panevat aivojeni kielelliskuvalliset osat sanomaan, että niks ja naks. Ne ovat oivalluksen ääniä.


      • jabu
        Eräs MJ-fani kirjoitti:

        Pulttibois hakkaa W-tyylin ihan 6-0! :D

        miten?


      • Eräs MJ-fani
        jabu kirjoitti:

        miten?

        No katsos vaikka siten, että Pulttiboisissa on sitä huumoria, W-tyylissä taas ei.


    • porkkanaraaste

      W-Tyyli onkin hieman vaativampaa huumoria kuin Pulttiboisin pierukakka-huumori. Itselleni sarja aukesi vasta muutaman jakson katsomisen jälkeen ja nyt olen täysin koukussa. Kyseessä on Suomen tämän hetken paras komediasarja ja lajissaan omaa laatua, tuskin tuota ennen-lähetystä-formaattia on kovinkaan usein käytetty.

      • Wee Tyy

        Alapäähuumori on lasten huumoria, niinhän se kehityskäyrissä menee. W-tyyli on kehittyneemmän asteen juttu. Siinä puhutaan kokonaisia lauseita, jopa sivu- ja päälauseita samaan hengenvetoon. Että meinaan saattaa olla monelle nykyajan suomalaiselle liian vaikeaa ymmärtää vähänkin pidempien lausekokonaisuuksien merkitystä. Puhumattakaan, että ironia tai sarkasmi aukenisi. Se on sääli, koska alapäähuumorista ei irtoa niin sävykästä menoa kuin yläpään.

        Mitäs me weeläiset!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      86
      628
    2. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      33
      608
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      31
      570
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      15
      564
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      36
      503
    6. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    7. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    8. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      57
      464
    9. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      43
      460
    10. Ikuisesti rakastan...

      Erästä vanhempaa miestä! 💜
      Ikävä
      26
      457
    Aihe