http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288773202714.html
Kumpihan tässä nyt sitä TUKEA saa? työttömät vaiko ilmaista tyvoimaa saava firma, minun järjen mukaan työttömiä käytetään orjatyövoimana ja kusetetaan, tukea saa todellisuudessa ilmaista työvoimaa saava firma !
Late Lapista. SSSS Ry!
Kumpihan tässä nyt sitä TUKEA saa? työttömät vaiko ilmaista tyvoimaa saava firma, minun järjen mukaan työttömiä käytetään orjatyövoimana ja kusetetaan, tukea saa todellisuudessa ilmaista työvoimaa saava firma !
Late Lapista. SSSS Ry!
Vastaukset 11
Vanhimmat
tämä on sitä uusien työ paikkojen luomista.
Yritys ja kaupunki hyötyy ja työntekijä ei saa työstään palkkaa. Yritys maksaa ilmeisesti kaupungille sen 10€ tunnilta niin kuin Huittisissakin vai maksaako mitään? Työntekijä ei saa kun 9€ päivä siis sekin ylläpitokorvauksiin.
Ja tämäkin työttömien kusetus on työväenpuolue demarien keksintöä, kusetuksen arkkitehteina toimivat silloinen tyttömyysministeri tarja filatooppi, avustajinaan huorapukki putki paavo lipponen ja liisa jaakonsaari!
Late Lapista. SSSS Ry!
Tässä minun kannaotto asiaan!
"toivo turusta
18.11.2014 09:36
0
Sulje
KYLLÄ TULI AIKA TAASEN SAATA NAN PITKÄKSI KUN VALVOIN KOKO YÖN LAPIN LATEN ALOITUKSIA !
NYT ALKAA JÄLLEEN ORGAsmit läiskymään, kun pääsin räksyttämään Laten aloituksiin!
Hai ! olen homo toivo turusta
http://kukkahattutati.wordpress.com/2012/09/22/turkkilainen-raiskasi-ankan/
Web of Trust
Olen mustaturpa toivo turusta, alias iisakki inarista. elämäntehtäväkseni olen valinnut Lapin Laten aloitusten kyttäämisen ja feikkaamisen, se jobi viekin minulta 24 tuntia vuorokaudessa, viikosta viikkoon ja vuodesta toiseen! Voin silti toisinaan mustemman veljeni tuuratessa minua käydä turkissa helsaamassa sukulaisiani ja setäni ankkoja, niiltä saan ilmaista sexiäkin halutessani, setäni tosin ei oikein hyväksy sextailujani ankkatarhassaan!
Lapin Latelle olen katkera koska hän vei vaimoni 1980 luvulla! ja möi senkin manneille!
Jouluksi lähden jälleen turkkiin huppailemaan!
Ongelmani on somaaleille tyypillinen suuripäisyys! Harvinaisen isopää se on minullakin, ja kun äiskäni ei saanut minua revastaan ulos synnytyksessään, riensi enoni joka oli jonkinlainen maaseppä apuun synnytykseeni!
Eno veti minut somalian mustaan viidakkoon jonkinlaisilla pajapihdeillä, siinä touhussa sain vakavat vammat kallooni, jotka eivät parane koskaan, eli olen lopun ikääni täysi vajakki! Ja on minulla rupinen kuppakin!
uskotteko että vitu ttaa tämä ainainen vajakkina olo ???
Alla oma kuvani!
http://kuvaton.com/k/yyGx.jpg
Web of Trust
tom of finland, alias troivo turusta "
Tekstihän on minun "kynästä", enhän minä muutakaan osaa!
Late Lapista. SSSS Ry!
UUSIN SELFIENI !
toivo turusta Tässä istun tietsikan edessä
Tässä istun tietsikan edessä, feikkaillen Lapin Latea ja Latelle räksytellen!
Huomioikaa tiineet munani!
http://www.funny-games.biz/images/pictures/1835-fat-ass.jpg
Alla kuva iskästäni!
http://kuvaton.com/k/yyGx.jpg
kuka enää valvoo työttömän oikeuksia.
No tuolla rahat menee työttömien toimintakeskukselle, toisin kuin Huitisissa kunnalle.
pikku kunnissa valtion avustukset loppuvat työttömien yhdistyksissa. nyt ilmeisesti henkilö kunta kökkii yhdistystä.
Kunnia filatoopille ja muille hienoille demariolioille jotka viisaudessaan pitävät köyhät köyhinä ja nöyrinä.
Voi hevonelin mikä duunari-puolue !!
Kovempi kapitalisti-kerho kuin kokkarit nykyään!!
Sori hevoset!
Kepuhan tuolla Loimaalla on vallassa.
http://www.listamedia.w2.fi/