50v.lääkärintarkastuksessa ajokorttia varten kun on tuo C kortti.Mitäköhän varten siellä piti piirtää kellon kuva viisareineen?
Käväsin
m.50v
350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tarkastettiin vapiseeko käsi
ja piirtääkö soikion tai ei pysty olenkaan piirtämään mitään. ihan hyvä testi.
testissä testataan näkemisen vääristystä ja korninaatio taitoja. jä käsitystä mitä piti piirtää.
joskus oli ongelma terminaalilla että vajaa kuntoiset lähti ajamaan autoa, joten firman pomo laittoi kaikki ennen aamulähtöä teminaalilta tekemään tuon kaltaisen kello homman joka aamu . se meni ihan rutiinilla siinä paperi hommien välissä. yhden kerran joku oli luullut tehneensä auringon ja ahkeran miehen, mutta paperilla oli suttuinen änkyrä ja jokin koiran kaltainen. joten ihan hyvä testi. ei pääsyt ajoon ihan heti.
selkä testi aikoinaan oli mullistava kokemus. 50€ kun antoi niin katsoi minua vähän aikaa ja kirjoitti että selkä on kunnossa. tutkimatta edes selkää. oli muuten huijauksen makua ;)
Ei sentäs käkikelloa vitjoineen ja puntteineen.