Miten suhtaudut ryssän suomessa?

Venäläisiä alkaa tulla suomeen taas jouluostoksille, kesällä sitten lomailemaan jne.
Kyllä vitutti tänään nähdä ryssäläinen bussi, koitin estää sen kaistanvaihto aikeet, paska rynni väkisin kuitenkin eteen, vitun mulkku.

Pitäsköhän alkaa näyttää keskaria aina kun näkee ryssän jossain, vähän vinkkiä sinne puuttinille että ei kiinnosta enää venäläiset.
1683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Jos hiukan tongit nettiä niin tiedät että : Putin on hyvä mies!

Äänestä
  • Paremmin kuin juutalaisiin, jotka ovat tämänkin vihanlietsonta-aloituksen takana. Tai tarkemmin kahden ensimmäisen postauksen takana. Todennäköisesti sama Shlomo, joka nosti mätäketjunsa taas pakan päälimmäiseksi.

    Äänestä

Minä ainakin askellan polvija korkealle nostaen , pää ylväästi pystysssä kohti työ-voima toimistoa. Meilaan kansan edustajalleni ja vaadin uusia pakotteita.Jonka jälkeen on rentouttava iltapäivä kännin vuoro .

Äänestä

Suhtaudun venäläisiin samoin kuin muihinkin ihmisiin.Russofobia aiheuttaa vain ongelmia.

Äänestä
  • Ei se mikään fobia ole.

    Äänestä

  • HYi aloittaja rasisisti, mutta fobia on kyllä huono sana. Se on kultuurin yltiö feministymistä. Mies ei tunne fobioita aikuisena, fobia eli pelko on muistaa vain lapsuudesta. fobia loppuiset sanat tuntuvat niin vierailta inho olisi parempi pääte Venäläisinho isisinho.


    Tätä naisten varmaan vaikea käsittää jotka kokoajan kampailevat pelkojensa ja muiden tunteiden kanssa

    Itse olen suvaitsevainen

    Äänestä

  • ewdxwedwww kirjoitti:

    Ei se mikään fobia ole.

    Näin on. Fobia on pelkotila. Minä en pelkää ryssiä enkä homoja mutta en silti myöskään pidä niistä kummastakaan.

    Vähän sama kuin väittäisi että ihminen joka ei pidä koirista niitten epäsiisteyden ja haukkumisen vuoksi, PELKÄISI koiria. Koko fobia sanaa on keksineet käyttää sateenkaarityypit ja russki-trollit propagandassaan. Onnea, teillä on sittenkin jotain yhteistä!

    Äänestä

Russofobia on lopun alkua, ryssävihaa sen olla pitää!

Äänestä

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288775406783.html

Ei tätä venäjän toimintaa voi ymmärtää, venäjän kansan pitäisi tajuta se että heidän oma hallinto maassa alas ajaa maan hyvinvointi. Se vähän mihin venäjä on hyvinvoinnissa noussut niin tyhmät päättäjät ja vallassa olevat ei osaa maataan johtaa vaan touhu on pelkkää pullistelua ja yökkäröintiä.

Onko ihme että naapurimaat liittoutuu sitten sotilaallisesti kun venäjä ei halua
luoda hyviä suhteita naapurimaihin. Sitä saa mitä tilaa.

Äänestä
  • Hyvä että tulevat jouluostoksille vielä. Edes jokunen kauppa pysyy pystyssä ja muutama baarikin varmaan, kun asiakkaita käy.
    Tämä työttömien esivaltio kaipaa ostajia muualta, kun oma vaki ei siihen pysty, oli sitten joulu tai juhannus!

    Äänestä

No vedän tietysti turpaan koska se Putin.

Äänestä

"Venäjä tuo uudet ohjuksensa lähelle Suomea"

Muuta nämä ei osaa, osaako edes tuotakaan, no selviää jos tulisi sota.

Äänestä

Tienpäällä pyrkivät olemaa herroja ja hidalkoja, annan heitin mennä, kaupoissa ja paareissa jotkut vähän posmittaa, näitä löytyy muistakin rodusta, ääni ei pelota, voimaa olla

Äänestä

Minulla ei ole venäläisiä vastaan kun olen niiten kanssa tekemisissä ja ne on ylpeetä kansaa omasta maasta ja ovat valmiita laittaan itsensä likoon jos joku haukkuu tai luokkaa niitä tai tekee niiten perheelle väärin.

Suomalaisten pitäisi ottaa mallia ja eikä olla lampaita ja katsoa sivusta asioita mitä valtaväestölle tehdään.

Äänestä

Olen ollut töissä siellä vuosia eri työmailla, tunne joitakin henkilökohtaisesti, varsinkin suomea puhuvia puhuttelin usein, vaikka se oli säännöissä kiellettyä, ei sitä kukaa ehkä paljoa valvonut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Miten on kirjoitti:

Venäläisiä alkaa tulla suomeen taas jouluostoksille, kesällä sitten lomailemaan jne.
Kyllä vitutti tänään nähdä ryssäläinen bussi, koitin estää sen kaistanvaihto aikeet, paska rynni väkisin kuitenkin eteen, vitun mulkku.

Pitäsköhän alkaa näyttää keskaria aina kun näkee ryssän jossain, vähän vinkkiä sinne puuttinille että ei kiinnosta enää venäläiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu