pukeutumalla, hyväksyisi vain ikänsä ja huonot elämäntapansa. Jos olisit nuorempana jättänyt tupakoimisen ja juomisen pois kokonaan, voisi ihosi olla kauniimpi ja olemuksesi nuorekkaampi, pelkät vaatteet sitä eivät tee.
Ei viisikymppinen nainen itsestään nuorempaa tee
teinivaatteisiin...
17149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mitenkäs yli viisikymppisen pitäisi pukeutua? Mummon mustiin pitkiin hameisiin?
Koitahan siirtyä jo tähän päivään.
hlökohtainen näkemys,mutta kun on takaa kuin teini ja edestä kuin petolinnun per-se,siinä ajatukset sekoaa kuutamolle. näky järkyttää uskomattomasti osoittaen ikälisät toisinaan 10-kertaisina myös älyllisesti,näöstä puhumattakaan.
monille yli 50v sopii nuorekas pukeutuminen,mutta ei missään nimessä kaikille johtuen ihmisten "erikoismakuisista vääristä" tai juuri jollekin hirvittävistä pukeutumistyyleistä.
saa minun puolesta jokainen kulkea missä rytkyissä tai ryijyissä vaan,mutta kaikki pukeutumistyylit,sekavärit,-mallit tai tavat ei vain sovi kaikille.
Burka päälle, helppoa, ei tarvii laittaa naamaa eikä hiuksia....
Sinun ajatuksesi siis sekoavat kuutamolle ja järkytyt uskomattomasti siitä, miten muut ihmiset pukeutuvat, mutta silti olet sitä mieltä, että sinun puolestasi saavat olla juuri sen näköisiä kuin ovat?
Niinhän se on, että kurttuinen naama oikein loistaa sieltä teini-tällinkien seasta.
Pimeässä ja takaapäin.
http://www.iltalehti.fi/seksuaalisuusjasuhteet/2013111617726997_se.shtml
Seksi mm. nuorentaa, joten pukeutuminen ei auta.
Pillifarkut ja napapaita päälle ja Kanariansaarille nuoria miehiä katselemaan. Siellä jopa tärppääkin, jos rahakukkaro on pillifarkkujen taskussa.
Minä tiedän! terv.Alma, 59v.
Tosiasia on se, että miehetkin vanhenevat. Ei laiteta sitten nuorisovaatteita.
Miehet vain paranevat vanhetessaan, kuin viini.
Naiset etikoituvat vanhetessaan, kuin pilaantunut viini.
Harvemmin näkee miehiä teineiksi pukeutuneina, keski-ikäisiä ja
vanhempiakin narttuja kyllä.
Viiskymppinen mies on kuin juuri vimeisellä kuulla ?
Niin, niitä naurettavia setäpoikia, hevaripaitoineen ja ponihäntineen ja korvarenkaineen, tatuointeineen ja jotkut, nahkarotseineen ja moottoripyörineen, roikkumassa ikuisessa nuoruudessaan. Hah-hah teille!
Aloittajalla on fiksaatio jostain itseään muutamaa vuotta vanhemmasta naisesta, jota kohtaan hän jostain syystä tuntee kaunaa. Itsehän hän ei vanhene. Me muut vanhenemme ihan piruuttamme.
Aloittajalla on huonot elämäntavat, hän juo ja tupakoi ja arvostelee toisia, joten hänellä on jo nyt huono iho, vanhahko olemus. Onneksi hänellä on kaunis, toiset hyväksyvä ja kaikkia rakastava mieli, ja sehän on tärkeintä;)
Miksi pitäisi pyrkiä miellyttämään noita elintapojen ja "pukeutumisen asiantuntijoita"
- eikö kullekin riitä että ylipäätään jaksaa edes jotenkin ryysyissään raahautua elämänloppuunsa
- hyvää pääsiäistä vaan itsekullekin. Ilman sekstisiä ja "isku-kykyisyyksiä testaamatta".
Syömällä pysyy iho kireänä.
niiden läskipoimujen välissä.