YLE: Kiuru löysi "syyn" Suomen PISA-menstykseen.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288775795040.html

Antakaa kun kerron todellisen syy: Maahanmuutto.

Huipulla kyse on pienistä eroista. Tänne tuleva maahanmuutto savimajakulttuureista alkaa kantaa hedelmää.
3103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiuru:

"Ylen mukaan Kiuru sanoi, että suomalaisten suurin ongelma on se, "ettemme koskaan koulussa oppineet olemaan sankareita."

Hetkinen, miten tämä on mahdollista omassa kotimaassamme?

Jäljet johtavat taas sylttytehtaalle, itse RKP:n freudentalistiseen äärirasismiin ja kanta-asukkaiden silmään sylkemiseen.

-Etko osaa Ruotsia, no sitten olet kakkosluokan kansalainen, eikä ole asiaa poliittisiin johtotehtäviin Suomessa...

Äänestä

Jos saataisi nuo savunahat takaisin läntömaihinsa niin sekä suomessa, että somaliassa pisatulokset noisisivat huimasti. Molempien etu.

Äänestä
  • persujen kannatuksen lisääntyminen on osoitus tyhmyyden tiivistymisestä. Somaleissa lienee paljon persuja?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuuksienlaukoja kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288775795040.html

Antakaa kun kerron todellisen syy: Maahanmuutto.

Huipulla kyse on pienistä eroista. Tänne tuleva maahanmuutto savimajakulttuureista alkaa kantaa hedelmää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu