Anaaliseksi on kehitysvamma

Lähihoitaja

Geneettinen analyysi, jossa tutkittiin 409 paria homoveljeksiä, todistaa tieteellisesti, että ihmiset syntyvät homoiksi. Yhdysvaltalaistutkimuksen mukaan 8- ja Xq28-kromosomit vaikuttavat miesten seksuaaliseen suuntautumiseen.

Kehitysvamma näkyy muissakin toiminnoissa, kuin siinä ettei ymmärrä sukupuolielimiä. Homojen toiminnassa vammaisuus näkyy. Se merkitsee yksilönkehityksellisiä lapsuudesta asti ilmeneviä vaikeuksia käsityskyvyssä. Asioiden ymmärtäminen, oppiminen ja käsitteellinen ajattelu on kehitysvammaisille usein vaikeampaa kuin muille, minkä vuoksi he eivät pysty yleensä tulemaan toimeen ilman erityistä hoitoa, apua tai opetusta. Kehitysvammaisilla on usein myös ongelmia sunnitelmallisuudessa ja ennakoinnissa.

Kehitysvammaisilla on lisäksi huono paineensietokyky ja osa kärsii negatiivisten tunteiden voimakkuudesta ja hallitsemattomuudesta, mikä saattaa johtaa aggressiiviseen käyttäytymiseen.

Kehitysvammaisilla on myös muuta väestöä useammin motorisista vaikeuksista aiheutuvia fyysisiä toimintarajoitteita tai vuorovaikutukseen liittyviä ongelmia. Pelkkiä motorisia tai vuorovaikutuksellisia toimintarajoitteita omaavaa henkilöä ei kuitenkaan luokitella kehitysvammaiseksi, vaan kehitysvammaisuudella viitataan heikkolahjaisuutta suurempiin puutteisiin ymmärtämiskyvyssä ja muussa älyllisessä suoriutumisessa.

28

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äiti-muori

      No olipa huipputieteellinen tarina. Pistäpä viellä viite tiedelehteesi.

      • eri asioita

        Aloittaja on nyt sotkenut asioita. Anaaliseksillä, kehitysvammaisilla, älykkyydellä ja homoilla ei ole mitään lääketieteellistä yhteyttä toisiinsa.


      • ihanperuskalustoa
        eri asioita kirjoitti:

        Aloittaja on nyt sotkenut asioita. Anaaliseksillä, kehitysvammaisilla, älykkyydellä ja homoilla ei ole mitään lääketieteellistä yhteyttä toisiinsa.

        Eipä aloittelija taija itekään tietää missä naisen sukupuolielin on?
        Kylläpähän nainen sen paikan tietää itse paljon paremmin.
        Siitä paikasta en puhu sen enmpää. Aloittajalle tiedoksi että anaaliseksi on persreikään höyläämistä. Se ei ole kehitysvamma. Etkö sää asennevammainen sitä tiijä missäs sulla on se oma sukupuolielimes? Taitaa olla aloitelijalla persereijän kohdalla sukupuolielimes. Mulla se on ihan oikeella paikallaan.

        Sinä oot niin keiroon kasvanut Suomalaisjuntti asennevammainen ja vielä oikein vaikeemmasta päästä. Tuplaasennevammainen on aloitaja juttujensa perusteella.


    • Kalerwo
      • Billgatesit asialla?

        Mitä enemmän homppeleita, sitä vähemmän kohta ruokittavia suita planeetalla.


    • Asiantuntija.

      Homous on pääosin opittua. Nyt tänä homopakotuksen ja yltiösuvaitsevaisuuden aikana homoja on todella paljon. Homosaatiolla ja sukupuolettomalla kasvatuksella sekoitetaan nuoren ihmisen mieli, jolloin hän ei enää tiedä mikä on normaalia ja mikä ei. Tuloksena lähes kehitysvammaisen tasolla olevia pikkuhinttejä jotka eivät koskaan tule pärjäämään elämässä. Hyvänä esimerkkinä se yksi nyrkillätapetta BB-joni tms.

      • c c

        Itselleen vastailija pyyhkäisee ketjun vartissa jo melko pitkälle.


      • Ryske vaan kuuluu
        c c kirjoitti:

        Itselleen vastailija pyyhkäisee ketjun vartissa jo melko pitkälle.

        Haaviston anaalin ryppynauha on kuulemma venynyt niin ettei uloste pysy suolessa, vaipat pitää jo olla nuorehkolla miehellä!
        Vaimoke hurja latinalais tempperamenttinen, rynkyttää niin holtittomati !

        http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/9a/06/78/9a0678ecc990949e151928258094c28b.jpg
        -


      • Asiantuntija.
        c c kirjoitti:

        Itselleen vastailija pyyhkäisee ketjun vartissa jo melko pitkälle.

        Oli kyllä minun ainoa viesti tähän ketjuun, joten voit säästää harhasi tuonnemmaksi.


      • niinkö?
        Asiantuntija. kirjoitti:

        Oli kyllä minun ainoa viesti tähän ketjuun, joten voit säästää harhasi tuonnemmaksi.

        Osui ja upposi !


      • Älä homo lässytä.
        niinkö? kirjoitti:

        Osui ja upposi !

        Juu, nimittäin nysäkuIIisi upposi ripulipaskaiseen homoperseenreikään.


    • Kaappihomot

      Näitten homoilu-juttujen ja pyllypano-juttujen massapostaajat vois ihan tosissaan miettiä että mistä johtuu noin kova ja pakonomainen kiinnostus aiheeseen homous ja homojen seksi?

      Jos te ette sitä itse tajua niin tässä vanha sananlasku:
      Se on puhe mistä puute.

      Kun se kerran noin kovin mielessä pyörii, niin menkää ja kokeilkaa, sillähän siitä pääsee, voi hyvänen aika sentään.

      • Juu ei kiinnosta

        Hyi heIvetti, hirtä itsesi hinuri.


      • Rakastan Reikääni .
        Juu ei kiinnosta kirjoitti:

        Hyi heIvetti, hirtä itsesi hinuri.

        tykkään haistella p.llyyn uponnutta sormeani .

        älkää puhuko pahaa p-llynreijästä .


      • ioulkyujhtg

        Kaappihomot on varmasti se äänekkäin porukka. Thaimaan matkailun alkaa ymmärtämään kun pohtii asiaa. Siellähän niitä ladypoikia riittää.


      • koprofiilihomo
        Rakastan Reikääni . kirjoitti:

        tykkään haistella p.llyyn uponnutta sormeani .

        älkää puhuko pahaa p-llynreijästä .

        Oi ihanaa. Tahtoisin vain laskea peräaukostasi ripulia jäätelötötteröön ja sitten syödä sen.

        Lopuksi voisit dipata munaasi kakkaisessa peräaukossani ja minä imisin sen puhtaaksi.


      • Tosi on

        " Kaappihomo" on aivan oikeassa. Siitä puhe mistä puute ja joskus myös oma homous joka on "uinuvassa" tilassa eikä homoja vihaaja tiedosta tilaa itsessään.


    • riemu ja ratto
    • ärtynyt

      Olkaa nyt hiljaa homoilla on muutenkin peräsuoli ärtynyt ,kun tuo lakivaliokunta hylkäsi heidän naukumisensa

    • kskskskkssk

      Peppuseksi vielä asia erikseen joka ei liity taas homouteen.

    • hypnoottista
      • homottaa

        Itseasiassa aika kaunista!


    • Onkohan "lähihoitaja" sattumalta itäisen 'departementin' puolella syntynyt, etten sanoisi Lumivaarassa. Joten ehkä nyt sitten "kd- ex lähihoitajasta" lienee kysymys.

    • Monta tuntia ilassa.

      Ennen aina panin muijaa ykköseen mutta influensa rokotteen jälkeen nykyää haluan vaan panna sitä kovaa kakkoseen.Monta kertaa yössä.

      Se epäilee että musta on tulossa homo niin pitäisikö olla huolissaan jo.

      • 3 avioliitto

        Pitää olla huolissaan vaihda muijaa j joka ei noin pikku asioista valita


    • sairasta touh.

      Toivoisin, että luonto armahtaisi ihmiskunnan ja alkaisi tulevaisuudessa antamaan jokaiselle ihmiselle molemmat sukupuolielimet. Silloin ei olisi erimielisyyksiä eikä väliä sillä kenen kanssa menisi naimisiin ja mikä erikoisinta, voisi aina välillä vaihtaa varsinaista jortsikkka miestä.

    • vaimonsa mies 45

      Otin eilen influenssarokotteen ja heti sen jälkeen tuli ajatus että taidan olla ihastunut naapurin kolmekymppiseen ukkomieheen. Taidan lämmittää saunan ja kysyä tulisiko saunakaveriksi niin voisin vähän katsella paljasta pintaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2543
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      188
      907
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      733
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      652
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      49
      552
    6. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    7. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      12
      481
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      48
      467
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      54
      442
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      440
    Aihe