Minne Jeshua lähtee?

alfa123om222

"Minä olen teidän kanssanne kaikki päivät maailman loppuun asti"

Isän luokse? Ja Pyhä Henki tulee hänen tilalleen? Joh. 16

Enää kolmisen vuotta ja Jeesus lähtee pois luotamme. Hellut puhuvat ylöstempauksesta jne. Islam tulee tilalle?

Maailma loppuu, Jeesus lähtee, Islam saapuu..........

6

165

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maailman loppuun

      asti Jeesus on keskuudessamme ja ne pelastuu jotka kestävät loppuun asti, ja tarkoittaa Herran Jeesuksen tulemuksen päivää. Tietysti myös Herrassa kuolleet pelastuvat ja jopa ennen eläviä pääsevät Jeesuksen hyvään yhteyteen, sillä niin on kerrottu Raamatun profetiassa. Ihmisenä meidän pelastus on vain Jeesuksessa, sillä on Jumalan Poika ja Herra ja Kuningas ja Immanuel.

    • mode hoi

      Eikö nämä irto p e r s e jeesukset pitäny poistaa palstalta. Hillu p i l l u hihhulit ne vaan jatkaa...

    • alfa123om222

      5:18 Me tiedämme, ettei yksikään Jumalasta syntynyt tee syntiä;
      vaan Jumalasta syntynyt pitää itsestänsä vaarin, eikä häneen ryhdy se paha.
      5:19 Me tiedämme, että olemme Jumalasta, ja koko maailma on pahan vallassa.
      5:20 Mutta me tiedämme, että Jumalan Poika on tullut ja antanut meille ymmärryksen,
      tunteaksemme sen Totisen; ja me olemme siinä Totisessa, hänen Pojassansa,
      Jeesuksessa Kristuksessa. Hän on totinen Jumala ja iankaikkinen elämä.

      5:21 Lapsukaiset, kavahtakaa epäjumalia.


      4. Silloin Jeesus vastasi ja sanoi heille: "Katsokaa, ettei kukaan teitä eksytä.
      5. Sillä monta tulee minun nimessäni sanoen: 'Minä olen Kristus', ja he eksyttävät monta.


      Oon alkanut nähdä ja kuulla jotakin henkeä joka esiintyy Jehovana, mutta ei ole. Siksi kai kristityt palvovat Kristusta Jumalana, että häntä on vaikeampi väärentää kuin Jehovaa. Mutta Monet yrittävät väärentää jopa Kristuksen. Ja esiintyä Kristuksena. Tulee vääriä Kristuksia ja vääriä Messiaita.

      Mutta kokemuksen äänellä voisin melkein varoittaa, että kaikki Jehovana esiintyvät ovat vääriä ja epäjumalia. Aivan kaikki. Jos haluaa olla varma, ettei eksy epäjumaliin pitää kai pitää Kristusta Ainoana tosi Jumalana.

    • alfa123om2222

      Antikristuksen henki, joka tahtoo esiintyä Jumalana on jo kovin yleinen USA:ssa ja Venäjällä, mutta Ranska ja EU säästyivät siltä. EU on ennemminkin Ranskan vallankumouksen aatteissa vielä ennemmin kuin Antikristuksen.

      Nostradamuksen mukaan Euroopassa on jo ollut kaksi antikristusta joten olemme kaiketi jo liian kokeneita lähteäksemme mukaan sellaisiin vouhotuksiin. Mutta ne suuret maat, joissa ei vielä ole ollut Antikristusta ovat vaarassa mennä mukaan.

      Kavahtakaa epäjumalia! Jos joku tahtoo esiintyä jumalana tai temppelin Herrana niiin hän luultavasti on saanut antikristillisyyden pistoksen. Jos joku tahtoo esiintyä puhdistajana ja synnittömyyden tuojana niin sietää varoa antikristuksen henkeä.

      • alfa123om2222

        Sopu sijaa antaa;

        mutta Sakarjan kirjassa on kuvaus. Paimensauva nimeltä sopu katkaistaan ja tulee epäsopu ja hullu paimen, joka ei välitä lampaista. Tuo hullu paimen ehkä kuvastaa VT:n puolella UT:n antikristusta.

        Sovun paimensauva kaiketi katkaistaan sen vuoksi kun Paimenelle tarjotaan palkaksi vaivaiset 30 hopearahaa siitä mitä kaikkea hän on tehnyt.

        Jos tuota vertaa siihen mitä Mooses ja Jaakob saivat paimenen palkkaa niin se on aika vähän. Ei ihme, että sopua ei synny.


    • On oleellinen

      P E R Ä A U K K O !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      77
      1138
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      814
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      234
      684
    4. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      51
      581
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      34
      542
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      528
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      76
      516
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      488
    9. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      25
      454
    10. Ihan pikku vinkki

      Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin
      Ikävä
      52
      429
    Aihe