Tätähän se on evomoraali.

http://www.iltalehti.fi/viihde/2014112218858296_vi.shtml

Se on pääasia että evokeilla on hauskaa, eikä vieraista tuntemattomista ihmis- ja jopa sapsiuhreista ei ole niin väliä, se on näet vain evoluutiota se että vahvemmat saavat ottaa omansa kun kohdalle sattuu.
Se on pääasia että saa nauraa, kun oikeita ilonaiheita ei ole. Siis niitä Karibian korallihiekkarantoja kultakaloineen. ...Sori..löytyyhän niitä toki halpismatkoilta thaikuistakin.


Olette te evoki sairasta sakkia.
1691
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Cosby on uskovainen eli kyllä se on niin että te jyrin kaltaiset sitä sairasta sakkia olette. Onneksi jyri on liian tyhmä käyttämään ketään hyväksi..

Äänestä
  • Kospy on ollut jo kauvan evoluutioteoriaan uskovainen.
    Etkö ole seurannut hänen ohjelmiaan?

    Äänestä

  • olet idiootein kirjoitti:

    Kospy on ollut jo kauvan evoluutioteoriaan uskovainen.
    Etkö ole seurannut hänen ohjelmiaan?

    Kyllä sinä se typeristä typerin olet kun et ressukka tiedä mistä puhut. Cosby on uskovainen.

    Äänestä

Se ei vaan jyrbän kaaliin uppoa millään, että käsitettä nimeltä evomoraali ei ole olemassakaan. Kukaan evoluutikko ei takuulla halua laajentaa "survival of the fittest"- ajatusta moraaliseksi normiksi, eikä sen sellainen ole todellakaan tarkoitus olla.

Tämä täysin irrationaalinen saman p**kan inttäminen kertoo joko hyvin omistautuneesta trollauksesta tai auttamattomasta typeryys-aivopesu- yhdistelmästä.

Sairasta touhua joka tapauksessa.

Äänestä
  • Mikä olisi vaihtoehtoisen systeemin nimi (Survival of the fittest"in tilalle)?

    Tässäkin teidän ongelmanne on, ettei sille löydy falsikaatiomahdollisuutta.

    Evokkius on harhauskontoa.

    Äänestä

  • lännen lokari kirjoitti:

    Mikä olisi vaihtoehtoisen systeemin nimi (Survival of the fittest"in tilalle)?

    Tässäkin teidän ongelmanne on, ettei sille löydy falsikaatiomahdollisuutta.

    Evokkius on harhauskontoa.

    Että mitä että? Mikä ihmeen vaihtoehtoinen systeemi? Hä?

    Kyllähän se nyt on jo järjen sanelemaa käytäntöä, että ympäristön olosuhteisiin parhaiten soputuneet yksilöt ("the fittest") todennäköisimmin selvitytyvät (survive).

    Jos sinun järkesi sitä ei sanele, voit yrittää falsifoida vaikka näin:

    Hommaa iso akvaario, jossa on ruskea väritys. Pistä sinne sekä ruskeita että punaisia saaliskaloja, sekä yksi petokala. Jos testin päätteeksi huomaat, että ympäristön väritykseen sulautuvat ruskeat kalat ("the fittest") ovat päätyneet petokalan ruoaksi enemmän kuin silmäänpistävät punaiset kalat, sehän sotisi "survival of the fittest"- idean kanssa.

    Omituista että tämmöinenkin pitää erikseen selittää. Jos nyt ylipäänsä ymmärsin epäselvän kommenttisi oikein.

    Äänestä

  • Kyllä sitä on joitakin evoluutikkoja jotka haluaa laajentaa "survival of the fittest"-ajatusta moralliseksi normiksi, niinku Adolf Hitler esimerkiksi.

    Äänestä

  • lännen lokari kirjoitti:

    Mikä olisi vaihtoehtoisen systeemin nimi (Survival of the fittest"in tilalle)?

    Tässäkin teidän ongelmanne on, ettei sille löydy falsikaatiomahdollisuutta.

    Evokkius on harhauskontoa.

    "Tässäkin teidän ongelmanne on, ettei sille löydy falsikaatiomahdollisuutta."

    Teidän kreationistien mukaanhan sille löytyy falsifikaatomahdollisuus: te selitätte, että rappeutuminen leviää populaatioihin ja sehän ei muuten onnistuisi kuin, että vähemmän sopeutuneet selviävät sopeutuneita paremmin.

    "Evokkius on harhauskontoa."

    Sen sijaan evoluutioteoria on tieteellinen teoria, joka selittää biologian.

    Äänestä

  • Moonchild7 kirjoitti:

    Kyllä sitä on joitakin evoluutikkoja jotka haluaa laajentaa "survival of the fittest"-ajatusta moralliseksi normiksi, niinku Adolf Hitler esimerkiksi.

    "Kyllä sitä on joitakin evoluutikkoja jotka haluaa laajentaa "survival of the fittest"-ajatusta moralliseksi normiksi, niinku Adolf Hitler esimerkiksi."

    Adolf Hitler oli kreationisti, joka kielsi evoluutioteorian ja makroevoluution.

    Äänestä

Cosbyhan on uskovainen ja on ilmeisesti myös kreationisti.

"CP: Another essay you have in I Didn't Ask to Be Born deals with "missing pages" from the Bible and how you believe despite the biblical passages you don't understand. Why is your faith important to you?

Cosby: If you have no faith, you've lost your battle. You can't let things just happen. If you know right from wrong, and you know proof that certain things are true and people are telling you information to guide you and it's good solid information, than you should have it."

"Another book that I wrote called Fatherhood states that the first time God used the word "don't" was after the creation of the human being. Everything else he created he didn't say that. In Genesis, it is stated God walked on Earth. He was there on the level. After watching human behavior, he ascended having had enough of us and decided to watch over us instead."

Kretumoraalia on Billin moraali.

http://www.christianpost.com/news/qa-bill-cosby-talks-family-faith-and-tim-tebow-64962/

Äänestä

Täh, tuohan on hyvä esimerkki kristillisestä anteeksiannosta.

Äänestä
  • ai mikä on,ahahah ei sellaista olekaan tyhmä.

    Äänestä

Jeesus Katanani on teroitettu, haluan Sinut syödä lounaaksi pyllistäs hieman.

Katollisessa kirkossa Kalkkarokäärme kääntyy kuoripojan kakkarakooh, Jumalan Armossa.

Äänestä

Jyri, ymmärrän kyllä että rohkeutesi pettää ratkaisevassa kohdassa, ja toivon sinulle seuraavalla kerralla voimia viedä ******** loppuun asti. Et arvaakaan, miten hauskaa se on, ennen kuin teet sen kokonaan jättämättä kesken.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jyri kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/viihde/2014112218858296_vi.shtml

Se on pääasia että evokeilla on hauskaa, eikä vieraista tuntemattomista ihmis- ja jopa sapsiuhreista ei ole niin väliä, se on näet vain evoluutiota se että vahvemmat saavat ottaa omansa kun kohdalle sattuu.
Se on pääasia että saa nauraa, kun oikeita ilonaiheita ei ole. Siis niitä Karibian korallihiekkarantoja kultakaloineen. ...Sori..löytyyhän niitä toki halpismatkoilta thaikuistakin.


Olette te evoki sairasta sakkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu