kumma kun tästä tapahtuneesta törkeästä jutusta ollaan hiljaa? Liekö "hyvä veli" järjestö asialla?
Pedofiili!
iljettävää
171139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mitäpä sitä selvää asia puimaan?
ei muuta kun äijän tiedot tänne niin voi ihniset jatkossa varoa moista
Vanhemmat-sivustolta ne löytyy.
Nimi on jo tiedossa helposti se löytää kun tietää mistä etsiä..
Täh? Mistä? Kenestä te nyt oikein vihjaatte ja kirjoittelette? Ja mitä on tapahtunna ja milloin?
Tyttö teki ukolla ns. tilin, kun ei ollut sentään vielä vanhentunutkaan lain mukaan tapahtuneet. Muijan myöhemmät mukamas pahoinvoinnit jutusta voi lukea= Muijan myöhemmät rahahuolet. Kannattaa nykyään, kun tutustuu naiseen katsoa, että näyttää ainakin 30v. ja hieman jo rupsahtaneelle, ettei takuulla varmanpäälle vaan tule sekaannuttua alaikäiseen. Näitä kun liikkuu alaikäisiä ämmiä myös ravintoloissa, niin siinä saa olla tarkkana, ettei käy vahinkoa.
Se on kuitenkin aina aikuinen, jonka pitää ymmärtää päättää, että mitään ei tapahtu. Vaikka kuinka joku nuori roikkuu lahkeessa.
Ei 12 vuotiaat yleensä ravintoloissa pörrää..
Tässä ketjussa taitaa olla kaksi eri pedojuttua nyt. Tämä toinenhan ilmeisesti asuu kai nyt Riihimäellä? Mutta teot tehdessään Hyvinkäällä
http://vanhemmat.com/phpbb/viewtopic.php?t=8002&sid=0362a9b36f001406f461925cd2343ac4
Aina, siis AINA on vastuu aikuisella! Turha puolustella yhtään, että tyttö näytti, pukeutui ja käyttäytyi aikuismaisesti. Tai oli jo kamalan kokenut. Jokainen ukko pitäköön vaan housut jalassaan niin ei tule ikäviä seurauksia, muna ei saa viedä miestä!
En ravintola jutullani vihjannutkaan nyt juuri tähän kyseiseen keissiin. Laajensin juttua vaan yleistasolle. Kyllä tuolla yöelämässä on nuorimmat tapaukset jopa 13 kesäisiä ja siitä sitten ylöspäin 16, 17 ikävuoteen asti ravintoloissa väärennetyt paprut ja aikuisen naisen ehostus.
Mitäpä siinä sitten teet, jos muija huijaa ulkonäöllään, puheillaan ja vielä väärennetyin papruin jonkun äijän sänkyyn ja hiukan myöhemmin tekee muija siitä poliisijutun tuomio rahastaa ja ukko linnaan maine äijällä mennyttä ja ehkä loppuelämä tuhottu. Muija teki ns. tilin. Näitä täysin suunniteltuja rahastus huijaus tapauksia tapahtuu maassamme.
Aiemmassa viestissäsi toteat.. tyttö teki ukolla tilin ym. sitten kuitenkin sanot että tämä ei pidä paikkaansa!? ota sitten selvää..
Eipä ollut juu tämä keissi samanlainen, kuin kirjoittamani ravintola ym. kusetukset, jossa -tylleröt tekevät sen tilin. Näissä äijä ei voi välttämättä mitenkään tietää oikeaa muijan ikää. Tässä tapauksessa tekijä toki tiesi tytön iän, joten eipä sitä voi oikein puolustella tekijän puolelta. Mutta kun tän jutun lukee Vanhemmat.comista, niin tässäkin on tiettyä tarkoitushakuisuutta uhrin puolelta, eli osa on sitä mieltä, että tyttö teki tässäkin tapauksessa sen tilin. Juttu aukeaa, kun sen käy sieltä Vanhemmat.comista lukaisemassa.
Yli kymmenen vuotta tapahtumasta, ja nyt vasta tuli esiin. Hiukanhan se haiskahtaa, mutta jätkä on pedo ja sillä selvä. Noin nuoresta ihmisestä ei kukaan voi tietenkään erehtyä...
Helsingissä Kampissa alaikäiset kimmat myyvät itseään saadakseen rahaa seuraavaan annokseen. Sinä ei kukaan kysele papereita keneltäkään. Kannattaa kävellä nopeasti ohi vaan.
tuolla tarinaa sedästä, hyväksikäyttöja aivan sairaasti:
http://www.polisi.fi/phpbb/viewtopic.php?t=6518&postdays=0&postorder=asc&start=90
Kävin tuolla linkin sivulla, ihmettelen vaan sitä että osoite alkaa samoin kun poliisin viralliset sivut, ei kai tommoinen keskustelupalsta voi olla poliisin? Onhan siellä semmoista tietoa, joka kai pitäisi olla salassa pidettävää?
TV.ssä jonkun tapauksen yhteydessä kerrottiin poliisin soluttautumisista erilaisiin rikosjuttuihin netin kautta. Taisi olla Ulvilan murhajuttu. Kuitenkin myös pedofiilin on heidän tutkinnassaan saman haastattelun mukaan. Niihin linkkeihin tai vastaaviin ei kannata koskea metrin kepilläkään jo asian inhottavuuden vuoksikaan.