Oivallus

kesken kaiken keskustelun: Jumala nauttii ihmisten ylistämisestä ja palvonnassa taivaassa sillä aikaa kun eiuskovat kärsivät ikuisesti helevetin liekeissä.

Esm ateisti-isäni. Joka on hyvä ihminen.

Näin julmalla tavalla uskovaiset/helluntailaiset uskovat. Eivät ole hyviä ihmisiä, ja ei ole heidän jumalakaan kyllä mitenkään hyvä. Sadisti on sana jolla sitä oliota voisi kuvata.

Onneksi se on vain mielikuvitustanne. Näin uskoessani rakennan suojan tulevia sanojanne vastaan.

Tiedän että te uhkaatte sillä sadistilla minua.

Niin on käynyt sata kertaa ainakin.

Aseenne on tehoton sillä mielikuvitusjumalanne ei pysty mihinkään.

Ja vielä eräs asia koskien kokonaan muuta. Nimittäin kielilläpuhuminen helluntaissa.

Älkää kokeilko puhua siansaksaa jumalan nimissä sillä siitä menette lopullisesti sekaisin.

Kysykää itseltänne miksi jumala ei puhu selvästi ? Naurettavaa touhua.

8

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JonesHenry

      "Esm ateisti-isäni. Joka on hyvä ihminen."


      Ei hän ole hyvä ihminen! Vain JUMALA on hyvä, ja Jeesus oli synnitön! KAIKKI me muut olemme ihan kirjaimellisesti KAAMEITA IHMISIÄ!


      Jos haluat, voit meilata minulle osoitteeseen [email protected] Pyrin kertomaan sinulle lisää "Helvetistä" ja millaiseksi paikaksi se käsitettiin muinaisessa maailmassa ennen erillaisia "kirkolliskokouksia" joissa TODELLA HUONOSTI Kreikkaa osaavat kirkonisät ja kirkonmiehet systemaattisesti käänsivät sanan VÄÄRIN!


      Pointti on, että Jumala ei halua, että KUKAAN joutuu kadotukseen! Kreikankielen sana tässä on Apollumi, ja voit erikseen etsiä internetistä, mitä se tarkoittaa;

      "Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä. "

      Johanneksen Evankeliumi 3 luku 16 jae


      Mitä ateisti isääsi tulee, niin kyllä Jumala hänet tuomitsee aikanaan, ihan niinkuin meidät kaikki! Sekä sanojen että tekojemme perusteella! Valitettavasti kun Raamattua käännettiin Latinaksi, niin usean sanan alkuperäinen merkitys muuttui. Lopputuloksena on meidän nykyinen "helvetin oppi"


      Jumala ei muuten ole sadisti! Olet käsittänyt hänen pyhyytensä luonteen ihan VÄÄRIN! Pointti on, ettei kukaan pääse ilman Jeesusta taivaaseen, mutta moni joka tunnustaa Jeesuksen herrakseen ei silti pääse sinne! Isä Jumala ja hänen poikansa Yeshua Kadosh(pyhä pelastaja) ovat monia asioita, mutta sadisteja he eivät ole! On ikävä, että Katolinen kirkko on VIRHEELLISESTI kääntänyt eräitä Raamatun opetuksia!

    • Uskot siis että ihminen esm isäni joutuu kärsimään vain tekojensa mukaan. Ja mitä sitten? Sitten hän kuolee.

      Ja nuo sadistijumalalla uhkaavat uskovaiset eivät joudu kantamaan tekojensa seurauksia ollenkaan, he jäävät eloon.

      Onko oppisi tuo?

      Jos jumala ei ole sadisti niin miten on selittettävissä ne sadat ellei tuhannet kerrat jolloin uskovainen on uhannut sillä jumalalla minua?

      He lähtökohtaisesti pitävät jumalaa jonain sellaisena joka suhtautuu pahantahtoisesti eiuskovaan.

      Joka kiristää: jos et palvo minua kuolet.

      • En tiedä paljoa

        Minua kiinnostaisi tietää lisää siitä vaiheesta, kun juutalaisuudesta irtaantunutta lahkoa alettiin "markkinoida" kadotuksella uhaten. Juutalaisilla ei ole kadotusta, onko se siis roomalainen oppi? Onko aiheesta kirjallisuutta?


    • hellari...

      En vastaa sinulle, aurora yhtään mitään muuta kuin nämä sanat.

    • jankuttaa.

      yhtä ja samaa jo aamusta. paatunut kai ja katkera uskoville.

    • Usko Puhuva

      Jumalaa vastustava ihminen sanoo että älkää puhuku kielillä!!!! Siis, NYT KAIKKI uskovat puhumaan kielillä sen kun jaksatte.

    • tänään tätä huomenna

      aamukrapuloiossaan tämä ikuinen kapinasta elävä lapsi äkäilee Jumalan suuntaan ja koitta puolustaa hyvää isää ja itseään samalla toki.

      mihin sellainen tarvitsee sitä Jumalaa joka ei siitä kärsi edes puhua elossa ollessaan hah mitä tyhmää pöljää roskaa.

      eipä viitsi enempää sanoja tuhlata tällaiseen poukkoilijaan.

    • Jahve kultti siis on yhä olemassa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      79
      2372
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      141
      1526
    3. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      133
      1462
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      158
      1234
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      109
      1023
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      377
      950
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      774
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      55
      724
    9. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      67
      694
    10. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      683
    Aihe