Vai vielä miestenpäivä pitäisi olla...

Anniinna

Miehiähän on enemmän pörssiyhtiöiden huipulla...

6

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos1

      Jos miestenpäivä pitäisi poistaa, pitäisi ehdottomasti poistaa myös naistenpäivä. Ette te naiset mitään erityiskohtelua ansaitse siksi että teillä sattuu olemaan p***u ja kyky synnyttää lapsia.

      • Kyky synnyttää...

        ... ja ajaa ne bussin keulaan, heittää pakastimeen tai muuten vaan teloa hengiltä.


    • Niin, entäs sitten?

      Ei se olekaan pörssiyhtiöiden johtajamiesten päivä, kuten naistenpäiväkään ei ole rikkaiden perijättärien päivä.

      Kukaan ei myöskään estä Anniinaa perustamasta omaa firmaa ja viemästä sitä pörssiin, jos ei oteta huomioon Anniinan omia älynlahjoja.

      • Älä nyt, kyllä feministi aina kykenee unohtamaan kaikki muut ihmiset ja keskittymään siihen tärkeimpääm, eli minkä ympärillä kuvittelee maailman pyörivän. Olkoon nyt tässä vaikka se oma napa.

        Mikä tarkoittaa, että konvehteja ahmiva femari vertaa aina itseään Barak Obamaan ja Christine Lagardeen. Ehkä se selittää noiden todellisuupakoiset ajatukset. Omassa boksissa fantasioidaan herttuoista ja perijöistä, lukien yhä uudelleen kauhutarinoita miesten todellista tai kuvitelluista väärinteoista (ei kai sillä niin väliä), että saadaan pidettyä miesvihaa (juu) yllä.

        Asiahan sinänsä olisi jokin seksuaalipsykologian sivujuonne, mutta feminismi kokoaa kaikki elämässään epäonnistuneet ja -NYT SEURAA SE TÄRKEIN: haluaa kriminalisoida tämän kaiken kertomisen ja siitä seuraavan politiikan kritisoimisen. Jotta kaikki ajattelisivat femareiden olevan jotenkin vahvoja.

        Kun itsellä ei ole perhettä ja lapsia, niin eivät muut, onnellisemmatkaan saisi määrätä asioista omissa perheissään, saada leskeneläkettä, eikä yhtään onnellisuutta ylipäätään, sillä mitään mitään muuta ei feministi siedä yhtä vähän, kuin hymyilevää naapuria. Tätä me siedetään, koska säälimme feministejä sekä ruumiltaan, että hengeltään heikompina. Katselemme heitä neuroottisian ja epäpätevinä johtajina työpaikalla ja kotona, jossa he palavat loppuun ja kusettavat lapset valtion tuella....Mutta tietyn rajan jälkeen sääli on sairautta ja toisen siipeilyn kustantaminen alkaa kyrpiä tarpeeksi.

        Ai se miesten päivä? Jaa, uskon kyllä suomalaisten karkottavan naistenpäivää eurot silmissä hihkuvat feministit piakkoin tuonne luusereiden maahan länsirajan taa. Jos en usko siihen, ei kannata uskoa koko Eurooppaan.


    • Vai kultainen vittu

      Onko naisia kielletty perustamasta yrityksiä, viemästä niitä pörssiin, tai kielletty tekemään lujasti töitä? Pitäisikö naiset nostaa johtajiksi vain vittunsa ansiosta?

    • Pörssiyhtiöiden huipulla ja kodittomina. Naiset ne näkee vain ne menestyvät miehet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      38
      2635
    2. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      51
      2411
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      49
      2202
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      334
      1923
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      133
      1646
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1505
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1338
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1187
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      42
      1106
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1076
    Aihe