www.facebook.com/pages/Instrumentariumin-ostoboikotti/780838101984130
Instrumentariumin ostoboikotti
4
120
Vastaukset
- kusetusta koko rahal
Kusetus firma on, kannatta kiertää kaukaa ja sen tytär yhtiöt nisse nasse
- Titteli tyy
Huivipäinen nainen nyt vaan on vaalikeppi Hirvisaarelle kun ei parempaa keksi, koska sillä on helppo lietsoa kohua ihmisissä ja tässä maassa. Hyvät edut eduskunnassa, joten toki sitä repii aihetta vaikka mistä, jotta saisi sopeutumiseläkkeet ym. isot edut, joita ei tavallisella tallaajalla ole kun joudut potkituksi pois töistä. Mietipä sitä miksi poliitkot lupaavat 10 hyvää ja kaunista, mutta eivät pysty lupauksia pitämään ja unohtavat oikeiden asioiden hoidon kun tarpeeksi pitkään siellä istuvat. Muslimitkin tarvitsevat laseja ja heitä asuu jonkin verran myös täällä Suomessa ja kyllä, myös huivin kera. Jotkut pitävät sitä jopa vapaaehtoisesti kun kääntyvät muslimiksi. No, itsellä ei tule olemaan tarvetta kääntyä. Entä, jos mainoksessa onkin vapaaehtoisesti itse muslimiksi kääntynytj ja onnellisessa elämäntilanteessa? Naisen arvoa alentavana en mainosta näe. Näen vain äänten keruuta tarkoituksellisella kohulla. Koska nämä poliitikot keksisivät itse jotain oikeata asiaa ja nerokasta naisten asemalle Suomen yhteiskunnassa, koska niitä muita asioita on todella paljon ja tärkeitä sellaisia kuin pelkkä huivin käyttö. Kuva silmälasipäisestä muslimista on jollekin se, että ei soisi näyn yleistyvän..no höh... Emme vain valitettavasti voi muuttaa koko maailmaa. Voimme aloittaa sen itsestämme. Toki jo pelkkä muslimi-sana saattaa olla tämän päivän maailmassa arka aihe, mutta että negatiivinen mielikuva kun joku ihminen pitää laseja ja huivia päässä? Entäs nunna lasit päässä? Entäs vähäpukeinen nainen muutama rihmankiertuva ympärillään silmälasit päässä...sitä sanoisin seksistiseksi. Entäs riutuva nälkäinen huononäköinen lapsi, jolla on elämänsä ensimmäiset lasit ...siitä sanoisin itse, että mainonta on mennyt mauttomaksi. Nämä esimerkkikuvat eivät ole mainoksina edes kovin radikaaleja vaan muslimi ja niiden radikaalin pään ilmentymät on mikä joillekin tökkii, ei lasit. Miettikääpä noita äsken mainitsemiani esimerkkejä ja katsokaa sitten mainoskuvia uusin silmin, että onko niissä ylilyöntejä ja mauttomuutta? Kaikki me laseja tarvitaan oltiin lyhyitä, vanhoja, eri maalaisia, eri uskontoa harjoittavia, muuten erilaisia jne. Miksi sitä ei saisi tuoda mainoksessa esille? Mainosihmiset ovat varmaan jo kaikki muut temput käyttäneet, joten tehdään uudenlaisia mainoksia uusilla ihmisillä. Jos ei miellytä niin ei tarvikaan. Instrumentarium sattuu myös olemaan täysin kotimainen yritys. Ei mikään ulkomaan halpakusetusfirma.
- Huijausta
Tällä hetkellä Instrumentariumin Facebook-sivuilla on arvonta. Arvonta on laiton, koska siinä ei noudata Suomen arpajaislakia. Esim. siinä ei ole ilmoitettu arvontapäivämäärää eli mainintaa siitä, milloin arvonta suoritetaan. Törkeää kommentointien ja tykkäyksien kalastelua! Mihin tällaisesta laittomasta toiminnasta voi ilmoittaa?
- Anonyymi
Aika on vain harhaa, tämä on aivan tuore keskustelun aihe.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917335- 373897
- 453470
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402612- 2302605
- 402403
- 1292339
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292219Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202045- 451922