Iida pettyy niin pahasti löysään hyyryläis-poitsuun ,että se pyytää hullu-Hellun saunomaan kanssaan ja Heluna tuokin läskille likalle lohdutukseksi valtavan jätti-ryhmyrinsä testattavaksi ,ja sehän löytää sisäänsä huolimatta Iidan läskeistä !Hellun kiihko alkaa yltyä lauteilla ,kun se tuijottaa Iidan avointa suuta ja niinpä Hellu alkaa leikkiä löylykauhalla ,mutta ikäväkseen sen varsi menee poikki ja ei kun piipaa-autolla sairaalaan ,arvatkaapa onko Helunan yllätys nolo ,kun löylykauhaa tulee poistamaan ,ylläty yllätys yleishoitaja Krisu , Hellun paras kaveri !
Iidan pettymys on suuri ?
Arvuuttelijanne
3104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Krisu-pisu nauttii suunnattomasti kun se muka kääntelee löylykauhaa Hellun tavarassa eikä ole saavinaan sitä millään pois sieltä ,sitten se lähtee hakemaan sairaalan apteekista suolahappoliuosta löylykauhan liuottamista varten HUH HUH ?
Eikö hoitava lääkäri tiedä ,että tomppeli-Kristiina on pelkkä laitoshoitaja ,eli siivooja yleissairaalassa TÄH ?
BigNose-Issi haluaa tulla Krisu-Pisun kanssa liuottelemaan löylykauhaa Helunan tortusta poijes suolahapolla ,Issi kaataakin suolahappoa Hellun tavaraan oikein kunnolla ja hupsis kauha on poissa ja niin myöskin Hellun torttu ,kyllä Helunaa nyt viituttaa kun ei se voi enään pyllistää nikkiselle ,ai niin onhan sillä vielä se likainen kakkonen ???