Nyt on suuri homotusperjantai, jolloin Eduskunta hyväksyy homoliittolain!
Kesästä asti jatkuneet Pride-homotusteemaviikot saakoot arvoisensa huipentuman!
Kesästä asti jatkuneet Pride-homotusteemaviikot saakoot arvoisensa huipentuman!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Lain läpimeno on hyvin täpärä. Luuletko, että yli 160 000 allekirjoittaneen rummutus loppuu, jos laki ei mene läpi? Jos eduskunta ei kuuntele kansan tahtoa olemme pian arabikevään tunnelmissa täällä kotosuomessa.
Jos toivot eduskunnalle työrauhaa, toivo, että lakia kannatetaan. Ei ihmisten unelma tasa-arvosta häviä tylytykseen. Me homot haluamme olla yhtä hyviä Suomen kansalaisia.
Kiittäkäämme Juutalaisystäviämme.
https://www.youtube.com/watch?v=dMniFQCyqTg
"olemme pian arabikevään tunnelmissa täällä kotosuomessa"
Homot uhkaavat siis jo polttopulloilla ja mellakoilla, jos laki en mene läpi....
Sehän todistaisi, että uskikset ovat oikeassa siitä, miten homous on pahaa.
Luuletko todella, että se yli 160 000 allekirjoittutta oli joka ikinen homoja? Sittenhän meitä on paljon.
Kauhukuvasi voit jättää omaan päähäsi. Kuten jokainen tietää, Pride-marssit Helsingissä ovat rauhallisia ja mukavia tapahtumia. Ensi kesänä toivon mukaan kaikki 160 000 on mukana.
Tarkoitatko arkkipiispaamme. Häntä kutsuisin uskikseksi.
Aivan. Vaikka kaikki allekirjoittaneista eivät ole sananmukaisesti homoja, osa heteroistakin on kumman pakkomielteinen homo-oikeuksien suhteen.
Homoaktivisteiksihan heitä kutsutaan. Eläinten oikeuksilla on Peta (mukamas eläinoikeusjärjestö), ja homoilla on vastaavat homoaktivistit.
He ovat mukana vain koska on trendikästä miellyttää itse pirua uskovaa lopunajan väkijoukkoa ja shokeeraminen on kivaa. Itse asiassa he eivät välitä muuten pätkän vertaa heistä ihmisinä, muutenhan he yrittäisivät vetää heidät pois synninteosta ja näin itse hornasta.
Lady Gaga - wannabeitä.
ottakaa huomioon että pakistanissa joka 3 mies on ollut pojan tai toisen miehen kanssa sukupuoli yhteydessä jopa yli 60 % väestöstä hyväksyy sen.Vaikka on islam valtio.
Sen takia tänne halutaan pakolaisia että saa suomen herrat peräreikää..Nallekin viihtyy ruotsissa mutta ei kauaa.
"saakoot arvoisensa huipentuman!"
Niinpä, laitetaan sen kunniaksi:
https://www.youtube.com/watch?v=WxyQv9Qrcfg
En uskalla mennä kaupungille yksin, rekkalesbot raiskaavat minun,jos laki hyväksytään