Onko suomessa lakipykälä joka sallii homo

No ei todellakaan ole ja saas nähdä tuleeko sellaista.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Evankelis-luterilaisen kirkon velvollisuuteen ei kuulu vihkiä
muita kuin miestä ja naista avioliittoon.

Miesparit ja naisparit hakekoot vihkimisensä vaikka
paikkakunnan baarimikolta.

Äänestä

Kyllä se laki tulee. 2:n vuoden päästä saa laillisesti vihkiä kirkossa.
mitäs siihen sanot? Onko se sinulta pois?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


avioliiton ? kirjoitti:

No ei todellakaan ole ja saas nähdä tuleeko sellaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu