Minäkin alan ihmetella palstan luotsia. Hengellisten kristillisten keskustelupalstojen päämäärä on saada ihmiset kiinnostumaan Jeesuksesta ja pelastuksesta.
Miksi siis poistettiin kirjoitus, jossa kerrottiin mitä usko on miten uskoon voi tulla?
Mikä siinä oli väärin?
6
100
Vastaukset
- Opettele erot
Siksi, että se oli koraanin ja raamatun sekoittamista.
Koraani on islam osiossa ja siihen uskovat myös.
raamatulliset ja ptofeetalliset kirjoitukset on profetiat palstalla.
Ei ole sama uskotko koraanin oppeihin, budhaan vai Raamatun Jumalaan.
Eksytys siis toimii, et eroita sitä aidosta kiristillisestä uskosta. Ei ollut, siinä kirjoituksessa erotettiin muslimiksi tulo selkeästi uskoon tulosta Jeesukseen Kristukseen.
Se ei suinkaan ollut sekoitusta, vaan aitoa hengellistä opetusta Kristuksesta ja Jumalan lapseksi tulemisesta.- 5+7
Tällä palstalla ei ole eikä ole koskaan ollutkaan luotsia.
- Inhottava realisti
Ylläpito poistaa lähes mitä vain, kun joku vain tekstin asiattomaksi ilmoittaa.
- Uskova pappa
Ylläpito ei näköjään suostu vastaamaan mihinkään?
Miksi hyvä evankelioiva kirjoitus uskosta poistettiin - perusteluja odotan? - oikea paikka!
Ettekö tiedä, ettei ylläpito täällä vastaile?
SUOMI24:ssä on tämä sivu
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/6055
Ja siellä ylläpidolle voi kirjoittaa, ja ne vastaavatkin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207091Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1224874L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa644155TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153433Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7132207Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2651628- 671435
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581408Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j561354Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221266