Ensimmäinen adventti. Sytytän kynttilän, kirkkoon en tästä pääse.
Ensimmäinen adventti
Joulu tulee
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hienoa, että on adventin aika jälleen. Tänään saa muuten avata myös adventtikalenterista ekan luukun. Joulukalenteri alkaa vasta huomenna.
Siunattua adventinaikaa!
Antti-pappi
Rauhallista joulun odotusta sinulle ja kaikille muillekin papeille sekä muille keskustelijoille palstalla. Josko jätettäisiin riitely vähän vähemmälle ja rauhoituttaisiin joulun odotukseen? Olisi noloa tärvellä vapahtajamme syntymäjuhla turhalla riitelyllä.
Onkohan ekassa luukussa homopari - jännää......
Sääliksi käy jos ei elämässäsi muuta ole kuin homous.
Hei.
täältä löytyikin kiva ketju; adventista ja joulukalenterista. Itse aloitin eilen seimiasetelman rakentamisen, se kasvaa jokaisena adventtisunnuntaina. Eilen joulukalenteristani tuli kynttilä ja tänään omenaa syövä orava, muistaakseni. Poltelkaa kynttilöitä ja huolehtikaa läheisistänne,
toivoo Pirkko-pappi
Mulla on usein ollut mielessä tuollaisen asetelman tekeminen, mutta se on aina jäänyt kun on olevinaan niin kiire. Kynttilät toki kuuluu jouluun myös täällä. :)
Niin, ajattele muutamalla prosentilla suomalaisista se on ihan totta - valitettavasti.