Tahdon kovempaa!!!

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/74884-kristillisdemokraattien-vastaisku-julki-tahdon-kovempaa

Itse tahdon vielä kovempaa, homot takaisin rikoslain alle ja tautiluokitukseen! Pakkohoito pykälät kaikessa ankaruudessaan käyttöön!
10199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hyvä. Homoliitto on aika pieni askel kun katsoo avioliiton romuttamista kokonaisuutena, mutta se oli silti askel väärään suuntaan. Olisi ihan kiva ele tehdä vastaavanlainen askel oikeaankin suuntaan.

Äänestä

Tahdon kovempaa :D :D Mahtavaa että KD:läiset ovat noin avoimia seksuaalisuutensa kanssa. Ei ehkä ihan loppuun asti mietitty tuota kampanjan slogania....

Äänestä

TAHDON! Eestä, takaa, hellästi, rajusti, lasta, vanhusta, miestä, naista, kolmatta sukupuolta, ehkä neljättäkin jos löytyy, koiraa, kissaa, hevosta, kamelia, yöllä, päivällä, metsässä, bussipysäkillä, suosiolla, väkisin.

Äänestä

Ehdotan ainakin nimenmuutosta, josko tuo olikin toivottavasti vain ideatason työnimi.

Äänestä

Aivan turha kuvitella, etteikö tämä vaikuta myös tavallisten ihmisten arkeen.

Kouluissa opetetaan homoutta.
Tulee kiintiöhomoja hallituksiin.
Pitää rakentaa uusia vessoja, saunoja yms. tiloja 3:lle sukupuolelle.

Muistatte varmaan, että naispappeus oli aluksi jokaisen omantunnonkysymys.
No miten nyt, vieläkö miespappi voi kieltäytyä toimituksesta vakaumukseen vedoten?
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/piispat-miespappi-ei-voi-kieltaytya-yhteistyosta-naispapin-kanssa/1923136

ps. Piispakin voi eksyttää.
http://www.kotipetripaavola.com/papistojokakumoaaJumalansanan.html

Äänestä

Tahdon kovempaa, tahdon isompaa, tahdon suonikkaampaa, tahdon käyrempää, tahdon... Ihan onnistunut nimi.

Äänestä

Tuohan on pakko käydä allekirjoittamassa. Ennen suhtauduin neutraalisti homoseksuaaleihin, mutta kiitos tämän homorummutuksen joka tulee ikkunoista ja ovista sisään olen alkanut inhoamaan homoja.

Äänestä

Nyt muuttui meikäläisenkin neutraali ja välinpitämätön suhde noihin suuntauksiin ilmiöineen.
Asiaan vaikuttaa jenkeistä tullut info sekä ranskasta.
On niinkuin asiat selvinneet.

Äänestä

joku roti oltava

SDP kovempaa jee. Alistus. Uskiskiusattujen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku roti oltava kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/74884-kristillisdemokraattien-vastaisku-julki-tahdon-kovempaa

Itse tahdon vielä kovempaa, homot takaisin rikoslain alle ja tautiluokitukseen! Pakkohoito pykälät kaikessa ankaruudessaan käyttöön!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu