Mikä varoitus Citroen jumpperissa?

Mikä voisi olla vikana kun 1.9td Citroen Jumperissa syttyi ajon aikana propellia kuvaava varoitusvalo. Ohjekirja toteaa, että jäähdytysneste. No sitä on kyllä paisuntasäiliö täynnä ja lämmöt ovat normaalitasolla, eli mikä siinä nyt on muka vialla???
2837
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siinä on liian vähän jäähdytysnestettä. Nestepinta pitää olla paisuntasäiliön ylärajassa muuten punainen valo syttyy.

Äänestä
  • Noin se säköjään oli. Kiitos vinkistä. =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mib kirjoitti:

Mikä voisi olla vikana kun 1.9td Citroen Jumperissa syttyi ajon aikana propellia kuvaava varoitusvalo. Ohjekirja toteaa, että jäähdytysneste. No sitä on kyllä paisuntasäiliö täynnä ja lämmöt ovat normaalitasolla, eli mikä siinä nyt on muka vialla???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu