Katsotko Linnan Juhlat...

Ajattelin itse olla katsomatta ja syitä löytyy...
1673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ryyppään ja katson ja jos on joku oikein sexy pikku rouva ravistan kintaaseen.

Äänestä
  • Uusin puku muoti tybbio etunenässä Huijari nro1 hapan ilmeisen oloinen otti Selffii juuri

    Äänestä

kun poliisit pamputtaa nuoria, jotka ovat uskaltaneet mennä kertomaan syöpäläisille nuorten "hyvinvoinnista"

Äänestä

En ole katsonut kymmeniin vuosiin...
Miksi nytkään?

Äänestä

On tuota katottu kun on parempaa porukkaa ja silkkiä ja samettia piällä, köyhät ja työttömät jos vaikka yhen kerran sinne kututtas niin yhteiskunnan pitäs ostaa niille vaatteet, kukkaan kattos

Äänestä

Aion katsoa joskaan ne akkojen retut ei kiinnosta, viime vuonna
oli kyllä hyvä ohjelma, nyt kai palataan taas pukuesittelyyn,
siitä vois luopua ja järjestää muuta ohjelmaa.

Enempi minua kiinnostaa tuo mielenosoitus, kaipa sitäkin näytetään.

Toivottavast sinne saadaan porukkaa yhtä paljon kun homojen
avioliiton puolustajiinkin,

Äänestä
  • Jaa, saapas nähdä...kun nuo vihervasurit ovat nyt niin hallituksen, eduskunnan suosiossa, viitsivätkö riehua...nehän siellä ovat sitä mekkalaa ennenkin pitäneet..

    Äänestä

  • Mielenosoitusta ehkä näytetään pari minuuttia uutisissa ja siinä se.

    Äänestä

en katso niitä homojuhlia

Äänestä

Onhan tuo perinne meillä itsenäisyyspäivän iltana, kynttilöitä poltellessa. tuntematonta ei taida jaksaa katsoa, vaikka sekin tulee jokainen itsenäisyyspäivä televisiosta.

Äänestä

En katso kun olen kivittämässä linnaa sen ulkopuolella.

Äänestä
  • Onhan se hienoa nähdä ketkä pakolaiset juhlii suomen kermaperseiden kanssa SUOMEN intsenäisyyttä. Kyllähän nämä Nazimat ja somalit ovat meille sen itsenäisyyden hoitaneet.

    Äänestä

  • Ei sotaveteraanit. kirjoitti:

    Onhan se hienoa nähdä ketkä pakolaiset juhlii suomen kermaperseiden kanssa SUOMEN intsenäisyyttä. Kyllähän nämä Nazimat ja somalit ovat meille sen itsenäisyyden hoitaneet.

    Nehän ovat kunniavieraita.

    Äänestä

  • TYövoimavara kirjoitti:

    Nehän ovat kunniavieraita.

    Haloska linnanjuhlissa likkansa kanssa, turpa levällään kehumassa taas itseään
    roskalavalta löydetyissä kuteissa.

    Äänestä

Sinne juhliin kun joku tekisi kunnon tyhjäyksen, Pääsis suomalaiset halvemmalla
paskalauman elättämisestä.

Äänestä
  • Mitä juhlimista tässä Suomessa tätä nykyä on. Kansaa ei kuunnella, ihmisiä laitetaan pihalle työpaikoistaan, vanhusten asioita ei hoideta, koulukiusaaminen jatkuu, perhesurmista on tullut maan tapa, lääkäriin ei pääse, EU:n touhut, johtajien suuret eläkkeet ja palkkiot ja ilmaiset asunnot, median yksipuolisuus köyhiä vastaan, tasa-arvoinen avioliittolaki ja lasten oikeudet, ruoka on kallista .... Voisivat nämä linnaan kutsutut maksaa edes itse siellä herkkunsa. En edes tajua, miksi näitä näytetään telkkarissa ja leuhkitaan vaatteilla ja herkuilla, ketä siis kiinnostaa tuo pokkurointi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sven Dufa kirjoitti:

Ajattelin itse olla katsomatta ja syitä löytyy...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu