Päivi Räsänen: kristilliset vastustaa homolakia seuraavien vaalien jälkeenkin
Juha Sipilä: Kepu ei vastusta homolakia seuraavien vaalien jälkeen
Timo Soini: ........?...................?.............?
Johtopäätös: Timo Soini on valmis menemään hallitukseen, joka kannattaa homolain esittelemistä eduskunnalle. Mikäli asia olisi toisin, Soini olisi jo kyllä kertonut siitä.
Juha Sipilä: Kepu ei vastusta homolakia seuraavien vaalien jälkeen
Timo Soini: ........?...................?.............?
Johtopäätös: Timo Soini on valmis menemään hallitukseen, joka kannattaa homolain esittelemistä eduskunnalle. Mikäli asia olisi toisin, Soini olisi jo kyllä kertonut siitä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Valtava palautevyöry
29.11.2014 Timo Soini
Olen vastannut niin paljon viesteihin, kun olen tänään ehtinyt.
Viestejä on satoja. Lähes kaikki plussaa. Stillerin Pressiklubin jälkeen sähköposti, tekstarit ja puhelimet vilkkuivat kuin jouluvalot.
En edes Jytkyn alla kokenut moista.
Kannattajille sanon, että me hävisimme homoliittoäänestyksen Eduskunnassa, mutta siinä ei päätetty kuka on oikeassa ja kuka väärässä. Meillä on linjamme ja pidämme siitä kiinni. Meillä ei ole mitään syytä hävetä. Me olemme perinteisen avioliiton kannalla tänään ja huomenna niin kuin olimme eilen.
Päinvastoin. Ollaan ylpeitä omasta linjasta. Kansa näkee, että puolue ei huoju, eikä horju. Perussuomalaisten asiat päätetään meidän puolueessa- ei Ylessä, Hesarissa saati SETAssa. Perussuomalaiset ovat suomalaista selkärankaa.
Kävin kaupassa. Peukut nousivat pystyyn hyllyjen välissä ja parkkipaikalla. Peukuttajat olivat barskin näköisiä miehiä ja joukossa muutama ihana nainen.
Tässähän ihan innostuu vaaleja kohden. Leijona on herätetty. Tappiossa on voiton siemen. Aivan niin kuin ennen vanhaan marttyyrien veressä. Oikean asian vuoksi, voi ottaa lukua. Ja nousta uudestaan. Valoa kohti.
Kannatuksemme suunta kääntyi. En tiedä , näkyykö se seuraavassa mielipidemittauksessa. Uurnilla se näkyy. Mistä tiedän? Kokemuksesta. Tiedän, milloin peli vetää.
Hyvä Soini,
kannatan Sinua, jatkaa samaa rataa. Tän asian puolesta kannattaa taistella!
Kiitos!:)
Timossa kasvaa jatkuvakasvuinen Timotei.
Pitkä plokikirjoitus, muttei sanaakaan siitä, onko Soini valmis menemään hallitukseen, joka esittelee homolain eduskunnalle.
MIKSI SOINI VAIKENEE?
Uskovaista ahdasmielistä ukkoa voi äänestää. Suomessa ei ole ketään, jolle ääneni antaisin.
hän on , kaiken lisäksi hauska jätkä joka ei paljon kerro tekemisistään työajan ulkopuolella.
http://4.bp.blogspot.com/-ihW59IH-DM0/UmYs0rai2nI/AAAAAAAAHRY/UP3LSyuhpfs/s1600/odottava jani1.jpg