Olisin kiinnostunut ottamaan huuliin täytettä ja törmäsin tälläiseen täyteaineeseen kuin princess filler. Onko kellään kokemuksia / tietoa tästä?
Princess filler, kokemuksia?
17
3185
Vastaukset
- Never again
En suosittele! pysyy huulissa viikon pari. Hyaluronihappopitoisuus matala. Halvalla ei saa hyvää.
- aina yhtä hyvä
Erittäin hyvä aine, otin sitä eka kerran Lookissa jo monta vuotta sitten ja edelleen otan
- Never again
Et taida tuntea valmistetta. Ohut hyaluronihappogeeli, pitoisuus alhainen 1.8% HA (18 mg/ml) / glycerol (20 mg/ml). Ei pitäisi edes käyttää huuliin, huonoin mahdollinen täyteaine huuliin.
Sen sijaan Revanesse Ultra, Pluryal, Stylage sarjoissa hyvät ja pitkäkestoiset valmisteet. - 8585858
Kauanko pysyi huulissa? :)
- pettynyt7
Minulle laitettiiin Lookissa myös Princess Rich filleriä 1 ml. Siitä oli joku kamppis silloin. Huulet oli upeat TASAN VIIKON jonka jälkeen huulet näytti siltä kun ei olisi ikinä täytettykkään. Soitin ja valitin asiasta, mutta minulle vaan todettiin ettei se hyaluronihappo voi kadota noin nopeasti.
Nyt on Stylagen filleri huulissa ja en voi muuta kuin kehua tuotteen kestoa.
- monta vahvuutta
- Ei ei ei
Erittäin huonot kokemukset Prinsessasta, ja muutenkin koko paikasta.
- Muhkurahuuli
On huono.
- Dkfkffkkf
Pysyi huulissani 4pv. valitin asiasta, mutta sain vastaukseksi ettei kaikki aine ole voinut lähteä huulista. En voi suositella.
- Prinsessa ei pysy
Mulla pysyi 5 pvä, paikasta jo varoitettu. Sain gruponin kautta tarjouksen. Nyt 2 pahkuraa ylähuulissa.
- Ankkahuuli
Mä oon käyttäny lookis laitettavaa pluryalia. Mielestäni pysyny parhaiten kaikista.
- Vierailija222
Ankkahuuli kirjoitti:
Mä oon käyttäny lookis laitettavaa pluryalia. Mielestäni pysyny parhaiten kaikista.
Ohuin aine on ymmärtääkseni aina paras kuten Restylane. Paksummat aineet voi paakkuuntua muun kuin plastiikkakirurgin laittamana, mikä johtaa huulen poistoon.
- huulikainen
Oon ottanu kyseistä ainetta the lookissa, suosittelisin kuitenkin mieluummin esim pluryalia sitäkin saa sieltä ja pysyy paremmin!
- Anonyymi
Mulle suositeltiin tuota Pluryalia, mutta kun tutkin sen tuoteselosteen, niin selvisi, että sen hyalyronihappo on eristetty Streptokokki-bakteerista. Vähän hirvittää, että voisiko tuotteesta tulla esim. allerginen reaktio.
Toinen, mitä suositeltiin, oli HYAcorp. Siitä en löytänyt tietoa, mistä sen hyalyronihappo on eristetty/saatu.
Olisiko kenelläkään tähän asiaan tietoja? - Anonyymi
Tuossa Pluryalin Description kohdassa lukee se tieto, mistä edellisessä viestissä mainittiin. Streptokokki-bakteeri....
https://www.france-health.com/en/home/6482-batch-of-20-pluryal-volume-1x1ml-md-skin-solutions.html
Ovatkohan muutkin täyteaineet siitä peräisin? - Anonyymi
Hyaluronihappoa muodostavat useat streptokokkilajit, ja se on myös sidekudoksen yleinen ainesosa.
- Anonyymi
Tuolla on hyvin kerrottu, mistä hyalyronihappoa saadaan:
https://twistbe.fi/blogs/twistbe-blogi/hyaluronihappo-ihosi-tehokosteuttaja
Esim. bakteereita fermentoimalla. Luonnonkosmetiikassa hyaluronihappo valmistetaan tyypillisesti joko juureksia fermentoimalla tai vehnästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093793Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1483516Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.431997Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1261074
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381000- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847