Umayya Abu-Hannan kirje pahin MOKA

24140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Hieno asu Umayalla!

Nuo tötteröhattuiset kokit frakkipingviinien seassa ovat lystejä myös :D

Äänestä

Tuo oli erittäin loukkaavaa tuolta. Hänen lapsensa saisi olla iloinen, että asui hetken Suomessa.

Äänestä
  • Suomi makselee noiden kahden makoisan elämän Hollantiin.

    Äänestä

Pahin kautta aikojen on Haloskan tuplapeukuttelu Jani Toivolallle ja tämän homokumppanille.
Törkeää vieraidensa julkista eriarvoistamista presidentiltä vaikka ei muuten oteta kantaa hänen pakkomielteenomaiseen sukupuoliperversioiden suosimiseensa.

Äänestä

Miksi tuo Abu oli edes kutsuttu linnaan?

Äänestä

Pikkuiselta villi-ihmiskakaralta ei voi salonkikelpoisia käytöstapoja edes vaatia.

Merkillepantavaa on se, että Uma-Abu-Hahhah meni pikkukakaran leikkiin mukaan presidentille tuittuilemaan. Osoittaen olevansa sivistystasolla samaa sarjaa.

Äänestä

Tuo nainen kehtasi vielä arvostella suomea ja haukkua rasistiseksi. Ei taida siellä Hollannissa olla niin makoisat oltavat kuin täällä ja rasismikin siellä enemmän vallalla.

Äänestä

Tuo palestiinalainen pahin, sen jälkeen kaikki iljettävät homoparit. Halonen oli niin huono presidentti, että kutsui nuo linnaan.

Äänestä

Umaya on hyvä esimerkki mamusta, joka on kiittämätön.

Äänestä

Umaya on menestystarina, eli kuppaajamamu, joka lähti kuppaamaan muita. Lisää näitä!

Äänestä

Hän tuli assan nurkalla kerran vastaan ja oli todella happaman näköinen.
Tiedä sitten mistä johtui, muttei kovin iloselta luonteelta silloin vaikuttanut.

Äänestä

Tuo kyllä näytti hyvää esimerkkiä, muuttaessaan pois Suomesta. Muut vastaavat, matkikaa ja häipykää.

Äänestä

http://www.vihrealanka.fi/kulttuuri/alienin-silmin

Hammaslääkäri on todennut hänen olevan eri rotua.
Umayalta jäi tuossa tilanteessa huomaamatta, että suomalaisilla on yleensä itäiset hampaat. Etuhampaamme ovat lapiomaiset ja eurooppalaisilla ne ovat yleensä kiilamaiset.
Siis Umaya edustaa hampaidensa suhteen valtakulttuuria ja me olemme se "sorrettu vähemmistö" itäisine hampainemme.
Suomalaisten hampaat ovat siis samaa tyyppiä kuin esim. japanilaisilla, ja onko tällä mitään käytännön merkitystä. Ei ole, paitsi jos joku erityisesti etsii syitä loukkaantua jostakin asiasta.

Äänestä
  • tavallinen nousukas julkkis, mikä todistaa että ihmiset ovat samanlaisia rodusta rotuun. te kirjoittajat olette kuitenkin tuota julkisuudenkipeää naistakin säälittävämpiä

    Äänestä

  • kalle Laa kirjoitti:

    tavallinen nousukas julkkis, mikä todistaa että ihmiset ovat samanlaisia rodusta rotuun. te kirjoittajat olette kuitenkin tuota julkisuudenkipeää naistakin säälittävämpiä

    Kiitän säälistäsi.
    Voisitkin korkeammalle inhimillisen kehityksen oksalle ehtineenä valistaa meitä takapajuisia siitä, miten meidän tulisi suhtautua aasialaistyyppisiin hampaisiimme.
    Entä miten meidän tulisi suhtauta siihen että perimässämme on Neantherdalilais- ja Denisovalaisgeenejä, jotka ovat siis peräisin eri ihmislajeista.
    Tässä on selvä puhdasrotuisuusilmiö käsillä ja siihen pitäisi saada teiltä puhdasoppisilta ja turmeltumattomilta virallinen näkökanta, jolla emme pahoittaisi puhdasrotuisten herkkää itsetuntoa.
    Jo etukäteen kiittäen ja itsenäisyyspäivätoivotuksin
    "Keskimäärin 30% itäisiä geenejä omaava kanta-asukas"

    Äänestä

Oksennan aina kun näen tuon kuvan.

Äänestä
  • Apu-Hanna kehoitti työntelemään Suomi-mummut junan alle.

    Äänestä

Rumuudelleen tuo ei kai ole voinut mitään.

Äänestä

Onneksi vastaavia ei ole nyt mukana.

Äänestä
  • siis kiitos

    Äänestä

Elukka

Äänestä
  • Oliko tämä Abu-hannah taas itsenäisyyspäivän juhlissa? Toivottavasti ei ollut!
    Ja toivottavasti apurahoja ei enään lähetetä Hollantiin. Se kirjahan on nyt valmis, joten joten kulttuuritoimittaja voi elää kirjan tuotolla! Mutta lapsilisät kaiketi menee edelleen Hollantiin, sillä Abu-Hannah on Suomen kansalainen ja kansalaisuudestamme ei kannata luopua, silloin joutuu luopumaan myös rahoituksesta!

    Äänestä

Oli tosi moukkamainen temppu,ei siellä mitään lastenkutsuja ole muutenkaan..äänestin Abua pahimmaksi mokaksi ja enitenhän se on prossia saanut,....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linnan Juhlissa kirjoitti:

http://www.mtv.fi/viihde/seurapiirit/artikkeli/linnan-juhlien-legendaariset-torttoilyt-aanesta-pahin/4584610

Tuo oli kyllä törkeä temppu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu